piątek, 23 marca 2018.
Strona główna > Świat > Polski konsulat ostrzelany. MSZ wezwało ambasadora Ukrainy

Polski konsulat ostrzelany. MSZ wezwało ambasadora Ukrainy

Polski konsulat ostrzelany. MSZ wezwało ambasadora Ukrainy
Data publikacji: 2017-03-29 09:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 2206 228590

Do Ministerstwa Spraw Zagranicznych został wezwany ambasador Ukrainy w Polsce, to konsekwencja ataku na Konsulat Generalny Polski w Łucku - poinformował resort w środowym komunikacie (29 marca). Dodano, że polska placówka w Kijowie wystosuje też notę protestacyjną do ukraińskiego MSZ.

W komunikacie potwierdzono, że 29 marca, po północy czasu miejscowego, w budynku Konsulatu Generalnego RP w Łucku doszło do eksplozji. Dodano w nim, że w związku z incydentem w Łucku nikt nie ucierpiał. "Doszło jedynie do zniszczeń elewacji budynku konsulatu" - czytamy w komunikacie.

Szef biura MSZ Jakub Wawrzyniak w rozmowie z PAP poinformował, że wyniki oględzin prowadzone przez wezwane na miejsce służby ukraińskie wykazały, że wybuch spowodował pocisk z granatu.

 - W tej chwili oczekujemy i żądamy zapewnienia wzmożonej i skutecznej ochrony wszystkich naszych placówek na Ukrainie oraz jak najszybszego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia, przede wszystkim ustalenia i zatrzymania sprawcy bądź sprawców - podkreślił szef biura MSZ.

Dodał, że z uwagi na prowadzone śledztwo dalszych informacji MSZ nie udziela. Zaznaczył, że podejmowane będą kolejne kroki dyplomatyczne przez resort.

- W nocy z wtorku na środę ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy - powiedział konsul RP w tym mieście Krzysztof Sawicki. Do ostrzału doszło pół godziny po północy czasu lokalnego (godz. 23.30 we wtorek w Polsce). W tym czasie na terenie konsulatu była jedynie ochrona. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał.

(pap)

Na zdjęciu: Widok na dach Konsulatu Generalnego Polski w Łucku 

Fot. EPA/OLENA LIVITSKA

Komentarze

"Urzedy podatkowe" moga roznie pracowac...
A moze chcieli tylko "przestraszyc" Kominiarza - pracujacego na czarno... nocami ? A ze troche nie tak "jak trzeba potrafili"... no to przeciez nic takiego ??
2017-03-30 23:56:36
bździągwa
W czym ma oparcie polska polityka niepodleglosciowa? W sile wlasnej? W sojuszach? W wyobrażeniach? W faktch czy iluzjach?
2017-03-30 10:29:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanny utopione
Panie świętowały Dzień Kobiet na sportowo
Protest przeciwko wojnom
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy