sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Polska jako największy kraj regionu

Polska jako największy kraj regionu

Polska jako największy kraj regionu
Data publikacji: 2017-03-08 21:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 1124 221168

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział, że zaprosił Polskę na spotkanie ministrów finansów G20 w Baden-Baden, gdyż Niemcy potrzebują partnerów, by stabilizować Europę, a Polska jest największym z krajów, które w 2004 r. wstąpiły do UE.

– Kraj sprawujący przewodnictwo w G20 ma prawo do zaproszenia na spotkania ograniczonej liczby gości – powiedział Schaeuble. Wyjaśnił, że przekonały go argumenty polskiego ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego, który zwrócił mu uwagę, że wśród uczestników szczytu w marcu w Baden-Baden brak jest przedstawiciela państw, które weszły do UE w 2004 roku.

– Polska jest przecież największym krajem w tej grupie, dlatego przychyliłem się do sugestii mojego polskiego kolegi i zdecydowałem, że Polska zostanie zaproszona. Zaproszenie zostało przyjęte, to dobrze – wyjaśnił szef resortu finansów. 

Polityk rządzącej w Niemczech CDU tłumaczył w dalszej części, że Berlin potrzebuje silnych przyjaciół i partnerów, by stabilizować znajdującą się w trudnym położeniu Unię Europejską. Na pierwszym miejscu wymienił w tym kontekście Francję, która pozostaje jego zdaniem "kluczowym partnerem".

– Dlatego zaprosiliśmy też Polskę do Badan-Baden – nawiązał do swojej wcześniejszej wypowiedzi o Polsce. –Problemy, przed którymi stoi Unia, można rozwiązać tylko razem.

Schaeuble zastrzegł, że nie popiera polityków, którzy domagają się finansowych kar dla krajów odmawiających przyjęcia imigrantów lub czyniących to w niedostatecznym stopniu.

– Takie postulaty prowadzą donikąd, powodując jedynie eskalację sporu – ostrzegł. Jego zdaniem w tej kwestii należy "uwzględniać specyficzną sytuację każdego kraju".

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki został zaproszony na spotkanie ministrów finansów G20, które odbędzie się 17 i 18 marca w Baden-Baden w zachodnich Niemczech.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Do Unijnej Polityczki Szwecji w Brukseli...
Wieczorem czy w nocy... z 8-go / 9 Marca 2017 roku, kolejna strzelanina w Emigranckiej dzielnicy Sztokholmu efekt... 2-ch, 20-latow zabitych !!
2017-03-09 11:54:47
oo
Lidl tez powinien płacic podatki,na komunikacje na straz pożarną na policje na służbę zdrowia gdyz po zdjeciu takiego zabezpieczenia zostaną jedynie szopy o nazwie Lidl.Nie jestesmy kolonialnym panstewkiem jak Madagaskar gdzie pozwalają sobie na wszystko.
2017-03-09 06:59:19
Chrzescijanskiej Polsce - potrzeby jest lad i spokoj ! !
Ze wreszcie choc ktorys z Politykow Niemickich pomyslal trzezwo...! A ta Szwedzka Unijna Polityczka, co ten nowy rodzaj "kary" zaproponowala.... to niech lepiej wpierw powroci do swojego Kraju i zobaczy na zywo... co tam sie juz w duzych Miastach dzieje... oczywiscie dzieki Muzulmanskiej Imigracji - ze strzelanina i trupami wlacznie !!
2017-03-09 00:17:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi