poniedziałek, 11 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Policjanci się poddali

Policjanci się poddali

Data publikacji: 2015-07-27 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 814 5789

Po kapitulacji ponad 100 afgańskich funkcjonariuszy talibowie zajęli dużą bazę policji w prowincji Badachszan w północno-wschodnim Afganistanie. Bojownicy przejęli jedzenie, broń i amunicję.

Baza Tirgaran została zajęta po trzech dniach walk. Afgańscy policjanci i strażnicy graniczni zostali ostatecznie zwolnieni po przekazaniu bojownikom broni. Pozwoli to im na walkę przez długi czas. Ze strony niektórych przedstawicieli miejscowych sił bezpieczeństwa płyną oskarżenia pod adresem rządu w Kabulu o niewysłanie posiłków na pomoc bazie oblężonej przez talibów. Dowódca policji w prowincji Badachszan gen. Baba Jan poinformował, że baza była odcięta w wyniku ulew, które zniszczyły główne drogi w rejonie. Lokalne władze uznały kapitulację policjantów za akt zdrady. Wszczęto śledztwo.

Talibowie poinformowali w oświadczeniu, że uwolnienie ponad 100 schwytanych funkcjonariuszy zostało wynegocjowane przez lokalną starszyznę po uzyskaniu gwarancji, że nie wrócą oni do walki.

Kapitulacja ponad 100 policjantów jest najpoważniejszym incydentem tego rodzaju od zakończenia przez NATO misji bojowej w Afganistanie w grudniu 2014 roku. (pap)

Komentarze

Jasnowidz,
A w przyszlosci... PO-dobna sytuacja bedzie czekala Polske, jak przyjmiemy za duzo Islamistow z Afryki ( i nie tylko... ) do Naszego Kraju ! !
2015-07-27 20:02:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

Teresa Syrek

kondolencje