sobota, 20 stycznia 2018.
Strona główna > Świat > Policja: atak w Nowym Jorku planowano kilka tygodni

Policja: atak w Nowym Jorku planowano kilka tygodni

Policja: atak w Nowym Jorku planowano kilka tygodni
Data publikacji: 2017-11-01 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-20 10:40
Wywietleń: 1087 299252

Sprawca wtorkowego zamachu terrorystycznego, zidentyfikowany jako Sajfullo Sajpow, planował atak przez kilka tygodni, a w użytym przez niego samochodzie znaleziono noże - poinformował w środę zastępca komisarza policji Nowego Jorku (NYPD) John Miller.

Sprecyzował, że sprawca wypożyczył samochód około godziny przed atakiem w mieście Passaic w stanie New Jersey. W ciężarówce typu pick-up znaleziono kilka noży oraz ręcznie napisany list w języku arabskim, w którym Sajpow skonstatował, że Państwo Islamskie (IS) "będzie istniało wiecznie".

Zastępca komisarza NYPD podał również, że Sajpow przybył do USA w marcu 2010 roku. We wtorek został zabrany do szpitala Bellevue, gdzie przedstawiciele policji oczekują na nowe wiadomości co do stanu jego zdrowia.

Miller dodał, że nowojorska policja bada powiązania Sajpowa z innymi podejrzanymi lub prowadzonymi aktualnie śledztwami. Według niego wszystko wskazuje na to, że planowany przez parę tygodni atak został przeprowadzony "w imię Państwa Islamskiego". "Tu nie chodzi o islam. Tu nie chodzi o meczet, do którego (podejrzany) przychodzi" - wskazał Miller.

Co najmniej osiem osób zginęło, a 11 zostało rannych, kiedy 29-letni mężczyzna pochodzący z Uzbekistanu wjechał we wtorek wynajętą furgonetką na ścieżkę rowerową na nowojorskim Manhattanie. Napastnik, który został postrzelony, przybył legalnie do USA w 2010 roku i osiedlił się na Florydzie. Ma zieloną kartę.

(pap)

Fot. JUSTIN LANE

Komentarze

,
"Durna wypowiedź ty się tym nie interesuj i tak nie zrozumiesz, masz mikrocefalię.
2017-11-02 12:48:51
krasnobaj
Kilku niedorozwiniętych (2-3) i jeden schizofrenik dyskutują i straszą islamem. Horrory ogladącie a potem moczycie się w łóżku :-))). Polecam Bolka i Lolka, koziołka, , Porwanie Baltazara Gąbki -to wasz poziom. Oczywiście nie dotyczy to stukniętego schizola (tego od PO, PO-merdany i dat 1945-2016)
2017-11-02 12:45:30
Do - krasno-baja, baja...
A czego innego i PO "krasnych"... mozna sie s-PO-dziewac ? Od 100 juz lat... Wsio na Sile !!
2017-11-02 12:14:48
"Durna" wypowiedz
Jesli "tu nie chodzi o Is-lam i o Meczet"... to o Co w takim razie i tu chodzi... ??
2017-11-02 12:08:14
=
Widać, że i w Polsce mamy podobnych do tego zamachowca, skoro jakieś krasnobaje go bronią, strach się bać ;/
2017-11-02 11:14:05
krasnobaj
M. Dem - babcia w dzieciństwie biła w potylicę? Odbili dziecku mózg i teraz skutki, nie wiesz co piszesz. O i nasz debilek od PO zameldował się. Co, służba nie drużba?! :-))))"Każdy z brodą" -smyku kim ty jesteś siusiumajtku? :-))
2017-11-02 10:38:10
Każdy z brodą out.
Jak to "tu nie chodzi o islam", a zrobił to w imię "państwa islamskiego". Rodzina na pewno widziała, że od dawna coś planuje, ale będą teraz udawać niewinnych.
2017-11-02 06:43:42
M.Dem.
Tu nie islam, jako o sam islam tylko, chodzi. Tu chodzi o tytuł, pod którym kolejny akt wymordowania ludzi totalitaryzm zwyrodnialego władztwa się realizuje. Z rozwoju polityki masowosci i najpotworniejszych z potwornych sposobów wymordowania życia ludzi i zwierząt, totalitaryzm nigdy nie zrezygnuje. Bowiem nie umie i nigdy, nie bedzie umial utrzymac/wykarmic ludzi w tej ilosci ludzi jaka jest. Realizuje obnizenie poziomu umyslowosci ludzi (realizujac marzenia "a po co tyle wszystkiego wiedziec"), nie jest osiagniec wzrostu postepu naukowo -technicznego, zasadniczego dla wzrostu ilosci i jakosci produkcji do poziomu wystarczajacego dla celow utrzymania zycia na Ziemi w obecnych rozmiarach. Mysle, ze w zwiazku z ta swiadomoscia tych swoich umiejetnosci, powstal plan zmniejszenia liczby ludzkosci w rozmiarach nawet wiekszych niz polowa ludzkosci. Obnizony poziom ksztaltowania umyslowosci ludzi to jest wlasnie styl "walki" prezentowany aktualnie na zagladzie zwierzat, aktach "wojujacego islamu", etc. Bestialstwo, ponad wszelkie wyobrazenia o tym jak mozna mordowac, w randze czynow bohaterskich. Czyli "rewolucyjna droga". Droga umiejetnosci i pasji tych, dla ktorych zycie na Ziemi? Droga smierci dla kazdego z poza tych przewidzianych do zycia i dobrobytu (czyli takze dla minimum polowy zwyklych ludzi, ktorym ideologia obiecuje zycie w dobrobycie)?
2017-11-02 05:04:52
"PO-lityczna PO-prawnosc"
Wzial przyklad... od swojego Rodaka, ktory kilka tygodni temu po-stapil po-dobnie w Sztokholmie !!
2017-11-02 02:52:18