wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Polacy zginęli w zamachu

Polacy zginęli w zamachu

Data publikacji: 2015-09-23 21:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 899 23406

W poniedziałkowym zamachu terrorystycznym w stolicy Somalii, Mogadiszu zginęły dwie osoby z polskim obywatelstwem - potwierdziło w środę polskie MSZ. Ofiary to dwaj mężczyźni, którzy zajmowali się działalnością humanitarną i biznesową.

"Przekazujemy głębokie wyrazy współczucia bliskim ofiar i zdecydowanie potępiamy akty terroru w każdej formie. Jednocześnie kategorycznie odradzamy polskim obywatelom podróże do Somalii ze względu na sytuację bezpieczeństwa w tym kraju oraz przypominamy, że na stronie MSZ widnieje ostrzeżenie dla podróżujących do Somalii o najwyższej kategorii <<opuść natychmiast>>" - napisało MSZ. Okoliczności ataku są wyjaśniane.

- Był to zamach (...) pod hotelem w samym centrum miasta, na delegację ONZ, która - całe szczęście - zdążyła opuścić już hotel - sprecyzował wcześniej koordynator służb specjalnych Marek Biernacki w TVN24. Więcej szczegółów nie podano. (pap)

Komentarze

IS-tny Cyrk,
A My jako Wolna i Niezalezna RP, mamy teraz PO-przez Unie w Brukseli, przyjac PO-nad 12 000... IS-tniejacych i w ten sPOsob "wojujacych"... Afrykanczykow ??
2015-09-23 23:21:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi