poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Świat > Pokonać obronę przeciwrakietową

Pokonać obronę przeciwrakietową

Pokonać obronę przeciwrakietową
Data publikacji: 2015-11-11 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 1098 36932

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę, że jego kraj nie da się wciągnąć w nowy "wyścig zbrojeń". Jednocześnie ogłosił, że Rosja pracuje nad systemem rakietowym zdolnym do spenetrowania tarczy antyrakietowej planowanej przez USA.

Przemawiając w Soczi na spotkaniu z przedstawicielami koncernów zbrojeniowych, prezydent powiedział, że realizowany przez państwo rosyjskie program modernizacji sił zbrojnych to rekompensata za lata niedofinansowania po upadku ZSRR.

- Nie mamy zamiaru wdawać się w wyścig zbrojeń, ani tym bardziej nikogo doganiać czy prześcigać - dodał.

Było to już trzecie w ostatnich trzech dniach spotkanie poświęcone sprawom wojskowym, co - jak podkreśla agencja AP - pokazuje, jak wielką wagę przywiązuje Putin do modernizacji armii w okresie napiętych relacji z Zachodem, wywołanych konfliktem na Ukrainie. Dzień wcześniej rosyjski przywódca oświadczył, że Rosja będzie pracować nad systemem obrony przeciwrakietowej oraz "nad systemami uderzeniowymi, które mogą pokonać dowolne systemy obrony przeciwrakietowej".

W jego ocenie USA i ich sojusznicy w dalszym ciągu budują systemy globalnej obrony przeciwrakietowej, nie biorąc pod uwagę ani zaniepokojenia tym Rosji, ani wysuwanych przez nią propozycji współpracy. (pap)

 

Fot. EPA/ALEXEI DRUZHININ 

Komentarze

A co mowia inne Kraje Swiata NA TO...?
Hmm..., jesli Zachod buduje i wzmacnia OBRONE przeciwrakietowa, to dlaczego Rosja chce to POKONAC... ??
2015-11-12 11:39:18
kotburek
wg rosjan w konflikcie pierwsze kontruderzenie pojdzie na amerykanskie tomahawki i patrioty ktore sa w Polsce na zyczenie jakieks polskiej wladzy bo nikt do tego sie nie pprzyznaje a na malte wszystkich polakow nie zapraszaja
2015-11-12 02:43:10
Dyplomatycznie pytanie...,
Panie V. Putin, a nie bylo by lepiej z Zachodem sie wreszcie dogadac... w imie Wspolnego Swiatowego Pokoju, dobrego tak dla Rosji jak i Zachodu. Rok mamy juz przeciez 2015-ty ! !
2015-11-11 21:49:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi