wtorek, 24 października 2017.
Strona główna > Świat > Po roamingu czas na paczki

Po roamingu czas na paczki

Po roamingu czas na paczki
Data publikacji: 2015-12-22 19:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1680 68514

Wysłanie przesyłki za granicę w ramach UE może być nawet pięciokrotnie droższe niż taka sama usługa wewnątrz państwa członkowskiego. KE chce z tym skończyć, podobnie jak wcześniej z wysokimi opłatami roamingowymi. Propozycja przepisów ma się pojawić wiosną.

We wtorek Komisja Europejska opublikowała studium ws. transgranicznych przesyłek, a także raport z konsultacji publicznych w tej sprawie. Wynika z nich, że wysokie ceny paczek przesyłanych za granicę powstrzymują konsumentów przed składaniem zamówień online w innym kraju niż obecnie mieszkają.

A to oznacza, że rosnący od lat potencjał rynku zakupów internetowych nie jest wykorzystywany jak należy. Według wyliczeń ekspertów Komisji gdyby klientów w UE nie powstrzymywały ceny przesyłek i mogli bez barier wybierać z towarów i usług oferowanych przez sklepy internetowe od Lizbony po Tallin, mogliby zaoszczędzić rocznie ponad 11 mld euro.

"Naszym celem jest, by transgraniczny transport paczek odbywał się płynnie i był bardziej przystępny zarówno dla osób indywidualnych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw" - podkreśliła cytowana we wtorkowym w oświadczeniu unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska. (pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Więcej w środowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi