poniedziałek, 21 sierpnia 2017.
Strona główna > Świat > Papież wraca z Lesbos do Rzymu, zabrał 12 uchodźców

Papież wraca z Lesbos do Rzymu, zabrał 12 uchodźców

Papież wraca z Lesbos do Rzymu, zabrał 12 uchodźców
Data publikacji: 2016-04-16 15:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1159 128427

Papież Franciszek zakończył w sobotę (16 kwietnia) pięciogodzinną wizytę na greckiej wyspie Lesbos, która jest symbolem obecnego kryzysu migracyjnego w Europie, i po południu odleciał do Rzymu. Na pokład samolotu papież zabrał ze sobą 12 uchodźców.

Na wyspie Franciszek odwiedził obóz dla uchodźców i apelował do światowej opinii publicznej, a szczególnie do Europy, o solidarność z migrantami i odpowiedzialność w obliczu kryzysu humanitarnego. 

Franciszkowi towarzyszyli na Lesbos prawosławni dostojnicy: formalny zwierzchnik prawosławia, ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej oraz arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim. 

 Był też premier Grecji Aleksis Cipras, któremu papież podziękował w rozmowie za gościnę, jakiej jego naród udziela przypływającym migrantom. 

Podczas swej krótkiej wizyty Franciszek mówił, że przybył na Lesbos, aby zwrócić uwagę świata na "poważny kryzys humanitarny i modlić się o jego rozwiązanie". 

 Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi poinformował, że w drodze powrotnej papież zabrał na pokład samolotu 12 uchodźców z Syrii, w tym 6 dzieci; są to trzy rodziny muzułmańskie. Wszyscy przebywali w obozie dla uchodźców na Lesbos. Ich pobyt sfinansuje Watykan, a na początku gościny udzieli im w Rzymie katolicka dobroczynna Wspólnota Świętego Idziego. (pap)

Komentarze

Kwita
Ale o co chodzi, muzułmanie też zabierają (porywają chrześcijan), więc jest kwita. Co prawda ci pierwsi ścinają głowy, ale liczy się.
2016-04-18 08:26:51
Wloski fryzjer,
Jak tak dalej pojdzie... to w koncu i Wlochy od tego wszystkiego - WYLYSIEJA !!
2016-04-17 22:56:21
@Tylko pytam
Nie do Watykanu, tylko do diecezji Rzymskiej, czyli podrzuci ich Włochom.
2016-04-17 13:36:09
Tylko pytam,
A tych 12-tu Muzulmanow / Islamistow, to Papiez zabral na stale do Watykanu... czy tylko na 1-no miesieczny urlop wypoczynkowy ??
2016-04-16 23:12:49
Europejskie NIE... dla IS-lamu ! !
Bank Watykan posiada miliardy na swoich Kontach... a Papiez zabral ze soba tylko 12 osob i do tego jeszcze Islamistow ! Przeciez to wlasnie Islamisci, tak zaciekle niszcza Chrzescijanstwo i morduja na rozne sposoby Chrzescijan na calym Swiecie ! Nie... cos Mi tu LEWA NIE ROWNA SIE PRAWEJ ? Czyzby wiec Papiez nie wiedzial (?) ze Kontynent Afrykanski jest kilka razy wiekszy od Europejskiego i Islamisci maja tam bardzooo duzooo miejsca i terenuuu... by sie moc tak wzdluz jak i w szerz przemieszczac... a nie setkami tysiecy rocznie, zalewac mala Chrzescijanska Europe - by pozniej i w koncu wszystkich Europejskich Chrzesciajan pomordowac i wymordowac !!
2016-04-16 22:49:02
do gargamela
PRzecież Ty Gargamelu nie masz zawodu. jestes prostakiem bez wyobrazni. Biegasz w każdą niedzielę do kościoła a potem znów kradniesz, kłamiesz i oszukujesz. Zamiast zazdrościć innym weź się do uczciwej pracy, a nie tylko czekaj aż ktoś coś ci da.
2016-04-16 19:34:08
Gargamel
Fajnie być takim uchodźom, dostajesz wikt i opierunek za darmo od państwa, nie musisz pracować i wszycsy traktują cię z szacunkiem. A ty dalej wstawaj o tej 6 rano i pędź do roboty za marne grosze, płać coraz wyższe podatki. Wszytsko po to by uchodźca mógł sobie kupić nowego iPhona, spać do południa, chlać na umór, a wieczorami gwałcić wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka. Wszystko za darmo i w pakiecie z immunitetem. Chyba zmienię zawód!! Europa nie umiera, ona już dawno zdechła.
2016-04-16 19:02:23