poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Papież przybył z wizytą do Egiptu

Papież przybył z wizytą do Egiptu

Papież przybył z wizytą do Egiptu
Data publikacji: 2017-04-28 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 2461 248579

Papież Franciszek przybył w piątek do Egiptu z wizytą, która potrwa ponad dobę. Samolot z papieżem, jego współpracownikami i kilkudziesięcioma dziennikarzami na pokładzie wylądował na lotnisku w Kairze, gdzie obowiązują maksymalne środki bezpieczeństwa.

Na drodze z lotniska, którą jechać będzie papież do Pałacu Prezydenckiego stoją wozy bojowe. Wszędzie rozmieszczono bardzo duże siły wojska i policji. Franciszek zgodnie ze swym życzeniem nie będzie jeździł podczas tej wizyty opancerzonym samochodem - poinformował Watykan. Będzie to, jak wyjaśniono, zamknięte auto.

Papież odwiedza Egipt 17 lat po wizycie św. Jana Pawła II. Pierwszym punktem pobytu Franciszka w Kairze będzie oficjalna ceremonia powitania w Pałacu Prezydenckim. Po jej zakończeniu odbędzie się prywatne spotkanie papieża z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim. Z Pałacu Prezydenckiego papież pojedzie na muzułmański uniwersytet Al-Azhar, gdzie powita go jego rektor, wielki imam Ahmad al-Tajjib. Obaj udadzą się następnie na zorganizowaną tam międzynarodową konferencję na temat pokoju, gdzie wygłoszą przemówienia.

Późnym popołudniem papież uda się do siedziby Patriarchatu Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego na spotkanie z jego zwierzchnikiem Tawadrosem II. Po rozmowie obaj pójdą do pobliskiego kościoła pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła, gdzie przewodniczyć będą modlitwie ekumenicznej z udziałem przedstawicieli różnych wyznań.

W czasie pobytu w tym miejscu Franciszek odda hołd ofiarom dokonanego tam przez Państwo Islamskie zamachu w grudniu zeszłego roku; w zamachu zginęło 29 osób.

Watykaniści podkreślają, że swą wizytą mającą głęboki wymiar ekumeniczny i międzyreligijny, papież chce też dodać otuchy chrześcijanom różnych wyznań, którzy padają ofiarą ataków i prześladowań. W ostatnich latach, jak zaznacza w piątek włoski dziennik "Il Messaggero", w Egipcie dokonano zamachów na 54 kościoły.

(pap)

Komentarze

A nie tylko - w Imie Ojca i Syna...
Amen !
2017-04-29 22:55:45
Kto... Komu... bedzie "obiecywal" ze ...
Ciekawe, jak i na jakich warunkach chce Papiez "dogadac sie"... w Wielkim Islamskim Imamem ? Gdzie o "Efektach" bedziemy mogli czytac, slyszec i ogladac... bardzo szybko bo juz z dnia na dzien czy tygodnia na tydzien...? Jedno jest pewne, ze PROBLEM naplywu Is-lamu do Europy - juz Papiez nie rozwiaze ? By TO jeszcze mozna bylo zastopowac, to potrzeba jak najszybciej - innych i bardziej Radykalnych Metod !!
2017-04-28 22:56:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi