środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Papież potępił zamachy w Brukseli i nazwał je "okrutną nikczemnością"

Papież potępił zamachy w Brukseli i nazwał je "okrutną nikczemnością"

Papież potępił zamachy w Brukseli i nazwał je "okrutną nikczemnością"
Data publikacji: 2016-03-23 21:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1281 125597

Papież Franciszek nazwał zamachy terrorystyczne w Brukseli „nikczemnością”. Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie zaapelował do wszystkich ludzi dobrej woli o ich potępienie i modlił się o nawrócenie serc osób „zaślepionych przez okrutny fundamentalizm”.

Zwracając się do ponad 20 tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra, Franciszek powiedział: „Ze zbolałym sercem śledziłem smutne wiadomości o zamachach terrorystycznych wczoraj w Brukseli, które pociągnęły za sobą liczne ofiary oraz rannych. Zapewniam o mej modlitwie i bliskości z drogim narodem belgijskim, ze wszystkimi rodzinami ofiar i ze wszystkimi rannymi”. 

Papież wezwał: „Kieruję raz jeszcze apel do wszystkich ludzi dobrej woli o przyłączenie się do jednomyślnego potępienia tych okrutnych nikczemności, które przynoszą jedynie śmierć, terror i zgrozę. Wszystkich proszę, by nie ustawali w modlitwie i prosili Pana w Wielkim Tygodniu o pocieszenie strapionych serc oraz nawrócenie serc osób zaślepionych przez okrutny fundamentalizm”. 

Następnie na prośbę Franciszka wierni obecni na placu odmówili w ciszy modlitwę za wszystkich Belgów, za ofiary ataków i rannych. 

 

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Komentarze

PO-dsluchane w Pralni,
A czym sie rozni tzw. Lewy od Prawego... "Hokus Pokus" ?? Chyba tylko roznego rodzaju "sposobami i metodami" ??
2016-03-24 11:56:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi