niedziela, 25 lutego 2018.
Strona główna > Świat > Państwo Islamskie przyznało się do zamachów

Państwo Islamskie przyznało się do zamachów

Państwo Islamskie przyznało się do zamachów
Data publikacji: 2016-03-22 21:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 299 124509

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) przyznali się do przeprowadzenia w stolicy Belgii dwóch zamachów bombowych - poinformowała organizacja za pośrednictwem komunikatora internetowego Telegram. Islamiści zagrozili kolejnymi aktami terroru.

"Obiecujemy sojuszowi krzyżowców wymierzonemu w Państwo Islamskie, że nadejdą dla nich mroczne dni, będące karą za agresję przeciwko Państwu Islamskiemu" - zapowiedzieli dżihadyści w komunikacie.

Amerykańskie agencje uważają, że deklaracja przyznania się do zamachów przez IS jest autentyczna - podaje agencja Reutera, powołując się na anonimowych przedstawicieli władz Stanów Zjednoczonych. Ich zdaniem ataki przeprowadziła grupa bojowników powiązana z domniemanym koordynatorem ubiegłorocznych zamachów w Paryżu Salahem Abdeslamem, który został pojmany w piątek w brukselskiej dzielnicy Molenbeek. (pap)

 

Na zdjęciu: Wzruszenia nie kryli pasażerowie i obsługa brukselskiego lotniska, które zostało zaatakowane jako pierwsze.

Fot. EPA/OLIVIER HOSLET

Komentarze

Maniek
Dekiel ale ty masz "nakuczkane". To bełkot połączony z teorią spiskową.
2016-03-24 18:39:09
Dekiel raz jescze,
Maniek.., widze ze szybciej odpisales, jak w Duzym Lustrze Siebie obejrzales i nie denerwuj sie nie-PO-trzebnie, bo to "przystojnosci" szkodzi ! Marzenia marzeniami... dostali PO-lecenie, by wpierw zalac cala Europe tym swoim "Religijnym Multi-Kulti"... i tak na razie PO-stepuja, oczywiscie i przy PO-mocy pewnych wytycznych i z UE ! A co dalej beda "chcieli zrobic" PO tym Europejskim "zlaniu" to jak na razie - tylko zorientowani i wtajemniczeni Wiedza !!
2016-03-24 11:32:54
Maniek
Tak, tak "dekiel" masz rację. A gdzie są te "prawicowe rządy w Europie" ? Chyba PiS nie uważasz za prawicę? Islamiści, uchodźcy marzą aby mieszkać w Szczecinie, zwłaszcza na Skolwinie, Golęcinie czy w Podjuchach. Ci straszni Islamiści nie chcą nawet we Francji mieszkać, więc dekiel daruj sobie ten bełkot i idiotyczne napisy na murach: Stop Islamizacji Szczecina.
2016-03-23 12:49:31
Mniejszy dekiel,
Do komentarza Maniek ! Hmm.., PO-patrz najpierw na swoja "Facjate i figure" w Duzym Lustrze i ocen wpierw wielkosc Swojego "DEKLA" ! A jak nie PO-trafisz myslec i patrzec przyszlosciowo... i jak NIC czy za wiele nie widzisz i nie rozumiesz... to Ci troche PO-dpowiem: Socjalistom i PO-stkomunistom tak w UE jak i w Polsce zalezy...na sprowadzeniu IS-lamu do calej Europy i rowniez do Polski, by jak najszybciej PO-usuwac Demokratycznie Wybrane Prawicowe Rzady ! By pozniej ewentualnie PO-nownie samemu PO-zostac przy "czerwonym korycie" jak to chocby w Europie Wschodniej robili ( czy robiliscie ) przez ostatnie 68 lat... tj. od roku 1945-2015 liczac !!
2016-03-23 12:23:12
PISIS
a nieudolny rząd i nieudolny prezydent wmawiają nam że jesteśmy bezpieczni, jednocześnie przyjmując uchodzców do Polski
2016-03-23 08:38:19
Bezpieczeństwo
Płacz, rysowanie kolorową kredą pokojowych haseł na ulicy, nakładanie filtra w barwach belgijskiej flagi na portalach społecznościowych - tak mocno Belgowie walczą z terroryzmem.
2016-03-23 08:30:11
Laptopy, rowery....
Dobrze, że niektórzy przekazują im laptopy - przynajmniej potem mają z czego wysyłać przyznanie się do ataków.
2016-03-23 08:15:12
Maniek
Ty z tym pisaniem PO, masz coś z deklem. Odpuść sobie.
2016-03-23 07:56:23
Z dawnych lat Chrzescijanstwa wziete...
Jak na PO-czatku PO-przez wlasna NAIWNOSC i GLUPOTE, ma sie do IS-lamiskiego "Multi-Kulti".... miekkie serce (!) to PO-zniej w ramach IS-lamskiej "wdziecznosci i zaplaty" nalezy sie s-PO-dziewac i oczekiwac, ze predzej czy pozniej bedzie sie mialo - ZIMNA D..E !!
2016-03-23 02:53:03