niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Ośmieszają dżihadystów

Ośmieszają dżihadystów

Ośmieszają dżihadystów
Data publikacji: 2015-12-14 15:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:54
Wywietleń: 1283 55662

Hakerzy z grupy Anonymous zorganizowali 24-godzinną akcję "dzień trolla", polegającą na ośmieszaniu Państwa Islamskiego (IS) w sieciach społecznościowych. Grupa ogłosiła, że chce wytrącić dżihadystom broń, jaką jest lęk - podał "Le Nouvel Observateur".

Anonymous ogłosił po listopadowych zamachach w Paryżu, że "wypowiada totalną wojnę IS". Ostrzegali ich: "Przygotujcie się". W ostatnich dniach internauci zareagowali na wezwanie hakerów, zamieszczając w sieci komiczne zdjęcia dżihadystów z głowami gumowych kaczek, w spódnicach, przebranych za cheerleaderki, uzbrojonych w banany lub plastikową broń rodem z filmów o Żółwiach Ninja - pisze magazyn.

"Zastanawiacie się, dlaczego prowadzimy akcję trollowania przeciw IS i planujemy manifestacje na całym świecie? (...) Oni prosperują dzięki strachowi, mają nadzieję, że zmuszą nas do milczenia, że z lęku spuścimy głowy i będziemy się chować. (...) Ale oni zapominają, że na świecie jest o wiele więcej ludzi, którzy są przeciw nim, niż tych, którzy ich popierają" - głosi komunikat Anonymous, który w ostatnich dniach doprowadził do wycieku osobistych danych dżihadystów z IS i zastąpił stronę startową portalu informacyjnego organizacji reklamą viagry. (pap)

Komentarze

Internuta,
Brawo Anonymous i tak trzymac... ! !
2015-12-15 00:21:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi