niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Odpowiedź na przemoc

Odpowiedź na przemoc

Odpowiedź na przemoc
Data publikacji: 2015-11-04 16:22
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 1111 35258

Aby zademonstrować swój gniew, Palestyńczycy nie tylko palą opony, ale i obrzucają kamieniami izraelskie siły bezpieczeństwa oraz cywilów na okupowanym Zachodnim Brzegu i zaanektowanej przez Izrael arabskiej części Jerozolimy. Dlatego izraelski parlament uchwalił ustawę przewidującą minimalną karę trzech lat bezwzględnego więzienia dla osób rzucających kamieniami w ludzi.

Ze względu na trwającą od października falę przemocy ustawa przedłożona przez rząd Benjamina Netanjahu, została przyjęta większością 51 głosów wobec 17. Ustawa stanowi, że sędziowie nie mogą orzekać kar w zawieszeniu. Nowe przepisy ograniczają jednocześnie pomoc socjalną dla rodziców nieletnich skazanych za "przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu, obrzucanie kamieniami z powodów nacjonalistycznych czy w ramach działalności terrorystycznej". Zasiłki mają być wstrzymane na czas pobytu w więzieniu.

We wrześniu Netanjahu "wypowiedział wojnę" rzucającym kamienie po śmierci 65-letniego Izraelczyka, który stracił kontrolę nad samochodem obrzuconym przez Palestyńczyków. (pap)

 

Fot. EPA/ABED AL HASHLAMOUN

Komentarze

k....k
RE-WE-LAC-JA nic tylko przeflancować do Europy wobec przybywających z kontynentu o którym mowa w artykule. Szczególnie wstrzymać rodzinie pomoc socjalną w czasie odsiadki. To co ma przeżreć familia pójdzie na tego za kratami - państwo osiedlenia nic nie traci. Żydzi mają kiepełe nie od parady
2015-11-04 15:49:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi