niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Odnaleziona w lesie po 9 dniach poszukiwań

Odnaleziona w lesie po 9 dniach poszukiwań

Odnaleziona w lesie po 9 dniach poszukiwań
Data publikacji: 2016-04-14 20:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1237 128175

72-letnia Ann Charon Rodgers, która zaginęła w Withe Mountains w Arizonie, została odnaleziona po 9 dniach. Ratowników naprowadziły na ślad układane przez nią z kamieni napisy "Help!" – podał wydział bezpieczeństwa publicznego w Tucson.

72-latka zaginęła podczas wyprawy samochodem z Tucson do Phoenix, gdzie zamierzała odwiedzić wnuki. Ratownikom udało się zlokalizować jej samochód z napędem hybrydowym, porzucony na poboczu drogi. Kobietę znaleziono, po 9 dniach od zgłoszenia zaginięcia, w pobliżu rezerwatu Fort Apache.

- Po przeprowadzeniu niezbędnych badań szybko wypisano ją ze szpitala i dołączyła już do rodziny. Jej kondycja jest dobra - poinformowały władze stanowe Arizony.

Rodgers powiedziała dziennikarzom, że zabłądziła, ponieważ chciała znaleźć jakieś wyżej położone miejsce, gdzie jej telefon komórkowy uchwyciłby zasięg, po tym gdy okazało się, że skończyło się jej paliwo. Wraz z psem, który jej towarzyszył, zaczęła się wspinać na pobliskie wzgórza i straciła orientację. Kobieta żywiła się roślinami znalezionymi w lesie i piła wodę z napotkanych stawów. Zlokalizował ją helikopter służby ratowniczej. (pap)

 

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

Komentarze

Kompas,
USA czyli... Udalo Sie Amerykance !!
2016-04-15 01:11:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi