piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Odliczanie do Światowych Dni Młodzieży

Odliczanie do Światowych Dni Młodzieży

Odliczanie do Światowych Dni Młodzieży
Data publikacji: 2015-07-26 21:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 1051 5549

Watykan. W niedzielę uruchomiony został elektroniczny system rejestracji dla zainteresowanych udziałem w przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Pierwszy skorzystał z niego papież Franciszek.

Papież zarejestrował się podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie. Użył do tego tabletu. Co ciekawe zapisał się jako pielgrzym.

Tymczasem zegar umieszczony nad wejściem do Bazyliki Mariackiej w Krakowie rozpoczął odmierzanie czasu do Światowych Dni Młodzieży, które rozpoczną się dokładnie za rok. Widniało na nim 366 dni oraz godziny i minuty do rozpoczęcia wdarzenia. Jak podkreślił metropolita krakowski kard. Dziwisz, zegar to nie tylko zabawa, ale wezwanie, "abyśmy dobrze samych siebie przygotowali do ŚDM" i przygotowali się na przyjęcie w Krakowie młodzieży z całego świata.

Światowe Dni Młodzieży 2016 odbędą się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

***

Rejestracja zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu odbywa się on-line, poprzez wypełnienie formularza dostępnego w pięciu językach na stronie www.krakow2016.com. Pakiety pielgrzyma: A, B i C są przeznaczone dla osób, zainteresowanych transportem, wyżywieniem i zakwaterowaniem w Krakowie. Najdroższy z nich ma wartość 690 zł, najtańszy – 150 zł. Młodzież polska, która zdecyduje się na udział w pełnym tygodniu wydarzeń, będzie mieć 10 proc. rabatu. Grupy parafialne, duszpasterstwa, wspólnoty, a także osoby indywidualne, które chcą przyjechać na ŚDM2016 powinni zgłosić się do Diecezjalnych Centrów ŚDM. To one będą rejestrować tzw. makrogrupy liczące do 5 tys. osób, które później zostaną podzielone na podgrupy po maksymalnie 150 osób każda. (pap)

Na zdjęciu: papież Franciszek podczas rejestracji do udziału Światowych Dniach Młodzieży 2016

Fot. EPA

Komentarze

PYTANIE ZA WCZASU...?
A co Organizatorzy SDM w Krakowie maja zamiar zrobic... odnosnie mlodych terrorystow z IS, Al-Qaidy czy Al-Shabaab, ktorzy tez sie zarejestruja i beda chcieli przyjechac ze "swoim Islamskim zamiarem"...??
2015-07-28 09:26:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny