piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Odda swój dom azylantom

Odda swój dom azylantom

Odda swój dom azylantom
Data publikacji: 2015-09-10 22:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 84 19699

Premier Finlandii Juha Sipila zaoferował swój dom na wsi ubiegającym się o azyl. Dom w miejscowości Kempele w północnej Finlandii będzie dostępny na początku przyszłego roku - powiedział Sipila, apelując do Finów o okazanie solidarności z uchodźcami.

Premier praktycznie cały czas mieszka w stolicy kraju, Helsinkach i rzadko bywa w oddalonym o ponad 500 km na północ domu. Sipila rządzi w koalicji z populistyczną, eurosceptyczną i antyimigrancką Partią Finów, która chce utrzymania liczby przyznawania azylów w wysokości od 750 do 1050 rocznie. Premier wyraził opinię, że plan UE redystrybucji tysięcy uchodźców znajdujących się w Grecji, we Włoszech i na Węgrzech powinien być dla unijnych krajów dobrowolny.

- Finlandia w porównaniu z Europą Zachodnią nie ma atrakcyjnego systemu zabezpieczenia społecznego czy dobrej sytuacji na rynku pracy lub innych tzw. czynników przyciągających. Poza tym, że jesteśmy postrzegani jako bezpieczny i przyjazny kraj - oświadczyło fińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. (pap)

Na zdjęciu: Juha Sipila

Fot. Wikipedia

 

 

Komentarze

Sprytny sposob PO-wiekszania swojego Konta Bankowego..,
Odda swoj dom azylantom...! A dostep do swojego Konta Bankowego tez... (?) czy to "zwali" juz na glowe i kark Finskich Podatnikow ? A ciekawe... ile jeszcze bedzie chcial na miesiac z Funduszu Finskich Podatnikow..., za wynajecie tego swojego domu ??
2015-09-12 22:19:58
Oni ze swoimi glowami PO-uciekaja...!
Do ponizszego komentarza - prawaczka...! Politycy najprawdopodobniej zdaza pozniej jako PIERWSI pouciekac ze swoich Krajow w... prywatnych czy Rzadowych samolotach, helikopterach, szybkich lodziach czy jachtach...! A tylko Nam zwyklym Obywatelom pozostanie PO-zniej walczyc z narzuconym przez Bruksele i zblizajacym sie na rozne inne sposoby tak do UE jak i pozostalej czesci Europy....Afrykanskim czy Azjatyckim Islamem ! !
2015-09-11 10:36:52
To jest tylko "kupa" Afrykanskich cwaniakow...,
Patrz na stronie internetowej www.niezalezna.pl jak Syryjska Rodzina uciekla noca z Polski do Niemiec...pomimo ze otrzymali mieszkanie i inne srodki do zycia... ! Dlatego Ich sasiedzkie Kraje Ich nie chca ! !
2015-09-11 10:21:12
prawaczek
Ma szansę z czasem oddać i głowę.
2015-09-11 08:39:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny