sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Obama show

Obama show

Obama show
Data publikacji: 2016-05-01 22:40
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1126 131947

 Po raz ósmy i ostatni prezydent USA Barack Obama wystąpił na dorocznej kolacji dla korespondentów akredytowanych przy Białym Domu. Okazję tę wykorzystał jak zwykle do wygłoszenia żartobliwych i ciętych uwag m.in. pod adresem Donalda Trumpa i Hillary Clinton.

Przy śmiechach i oklaskach ze strony zgromadzonych na sali dziennikarzy, polityków i gwiazd kina Obama ze znawstwem wygłaszał kolejne puenty, nie oszczędzając przy tym nawet polityków własnej partii.

Clinton, uważanej za faworytkę po stronie Demokratów w wyścigu o partyjną nominację w wyborach prezydenckich, Obama wytknął słabe notowania u młodych wyborców i zasugerował, że nie potrafi korzystać z popularnego wśród młodych Facebooka. „I to będzie na moim profilu? Nie wiem, czy dobrze to robię. Pozdrawiam – ciocia Hillary”
– mówił Obama, udając, że jako Clinton nieporadnie korzysta z portalu.

Jednocześnie w niezawoalowany sposób dał do zrozumienia, kto jego zdaniem zwycięży w tegorocznych wyborach prezydenckich: „Za rok ktoś inny będzie stał na moim miejscu i nikt nie jest w stanie powiedzieć, kim ona będzie”.

Najbardziej cięte uwagi zachował jednak dla polityków starających się o nominację Partii Republikańskiej. Zdecydowanie najwięcej uwagi poświęcił Donaldowi Trumpowi, miliarderowi, który słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi i ksenofobicznych poglądów.

Trump nie zjawił się na kolacji, co Obama mu wypomniał. – Mamy tu salę pełną dziennikarzy, celebrytów, kamer, a mimo to nie przyszedł. (…) Co takiego może teraz porabiać? Je steka? Pisze obraźliwe tweety do Angeli Merkel?
– zastanawiał się na głos.

Żartował, że Trump ma doświadczenie w polityce zagranicznej, bo „przez lata spotykał się z przywódcami na całym świecie: z miss Szwecji, miss Argentyny, miss Azerbejdżanu”.

Prawdziwą furorę wywołał jednak na sam koniec swojego wystąpienia – niczym raper po szczególnie dobrym wykonaniu utworu powiedział: „Obama wychodzi” (Obama out), po czym dramatycznie upuścił mikrofon na podłogę i zszedł z podwyższenia. (pap)

Prezydent USA Barack Obama Fot. EPA/Olivier DOULIERY 

Komentarze

Republikanin,
Co by w koncu nie PO-wiedziec... to za kilka miesiecy, koncza sie 8-letnie Rzady Amerykanskich Socjalistow !!
2016-05-02 11:24:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi