sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Obama: Pokonałbym Trumpa

Obama: Pokonałbym Trumpa

Obama: Pokonałbym Trumpa
Data publikacji: 2016-12-28 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1014 191131

Prezydent USA Barack Obama wyraził opinię, że gdyby mógł walczyć o trzecią kadencję, to pokonałby w wyborach Donalda Trumpa – pisze "New York Times", przytaczając wywiad przeprowadzony przez byłego doradcę Obamy Davida Axelroda.

– Jestem przekonany, że gdybym znów startował i jasno to zapowiedział, myślę, że mógłbym zdobyć poparcie większości Amerykanów – mówił Obama w nagraniu rozmowy z Axelrodem, który prowadzi umieszczane w internecie cykliczne rozmowy "The Axe Files". Axelrod jest komentatorem CNN i jednocześnie przyjacielem ustępującego prezydenta USA.

Obama mówił, że podczas rozmów z ludźmi w całym kraju, nawet niektórzy spośród tych, którzy się z nim nie zgadzali, uznawali za właściwą jego wizję kraju i kierunek polityki. Zaznaczył również wartość głoszonego przez siebie przesłania integracji oraz pomocy, jakiej za jego rządów doświadczyła amerykańska klasa średnia.

Kilka godzin po publikacji rozmowę skomentował na Twitterze prezydent elekt Trump. Jego zdaniem wygrana Obamy w wyborach z listopada nie byłaby możliwa. Jako argument podał uważane przez niego za błędy Obamy m.in. politykę wobec Państwa Islamskiego czy reformę ubezpieczeń zdrowotnych Obamacare.

"NYT" podkreśla, że dyskusja była czysto teoretyczna, ponieważ zgodnie z konstytucją USA prezydent może pełnić urząd maksymalnie przez dwie kadencje.

(pap)

Fot. EPA/MICHAEL REYNOLDS

Komentarze

3333
Przeciez Clinton wygrała zdobyla 3 mln glosow wiecej, po jakiego ch... sa tam glosy elektorskie ? to jakis absurd, skoro decyduja glosy elektorow to po co wybory? co ciekawe u nas jak by byli elektorzy to by Duda przegrał.
2016-12-28 18:57:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi