środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Niewytłumaczalne uzdrowienie

Niewytłumaczalne uzdrowienie

Niewytłumaczalne uzdrowienie
Data publikacji: 2015-09-14 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 1238 20398

We Francji zakończono z pozytywnym skutkiem procedurę badania niedającego się wyjaśnić naukowo uleczenia śmiertelnie chorego na białaczkę mężczyzny za wstawiennictwem polskiego męczennika, bł. księdza Jerzego Popiełuszki.

Po zbadaniu sprawy tego uleczenia na prośbę polskiego Kościoła komisja powołana przez diecezję Creteil pod Paryżem ogłosiła pozytywny wynik procedury sprawdzania cudu: ustaliła, że doszło do "niewytłumaczalnego i zadziwiającego uzdrowienia" - oznajmił biskup Creteil, Michel Santier.

Zmarły męczeńską śmiercią w 1984 r. ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. Do cudu doszło zaś w Creteil w 2012 r. 56-letni chory na rzadki rodzaj białaczki Francois Andela nie mógł już samodzielnie chodzić i nie przyjmował pokarmów. Wezwano do niego księdza, który udzielił mu sakramentów i pomodlił się do Boga, prosząc o wstawiennictwo ks. Jerzego Popiełuszki, którego grób odwiedził wcześniej podczas pobytu w Polsce. Po modlitwie, jak zaświadczyli wszyscy obecni, chory wstał z łóżka całkowicie uzdrowiony. Kapłan, który odwołał się do wstawiennictwa ks. Jerzego Popiełuszki, odwiedzał wcześniej sanktuaria w Polsce i odkrył przy grobie Popiełuszki, że obaj urodzili się dokładnie tego samego dnia: 14 września 1947 r. Szczególną okoliczność stanowi to, że cudowne uzdrowienie francuskiego pacjenta nastąpiło w dniu 14 września.

Komisja złożona z dwóch notariuszy, Francuza i Polaka, przedstawiciela diecezji Creteil oraz specjalisty w dziedzinie prawa kanonicznego przesłuchała personel medyczny szpitala i wszystkich świadków. Jej wnioski zostaną przesłane Kongregacji do spraw świętych w Rzymie, która przedstawi dossier sprawy papieżowi, a Franciszek podejmie decyzję o kanonizacji. (pap)

 

Na zdjęciu: Ks. Jerzy Popiełuszko na archiwalnej fotografii z 1978 r.

Fot. Wikipedia - USA/PL

Komentarze

Kolejny "Hoku-Pokus" w roku juz 2015-ym,
Hmm..., lepszego "bajeru" dawno nia opublikowano ? Tylko "ciemne i calkowicie zbalamucene" owieczki i baranki na to pojda - jak muchy na lep ! !
2015-09-15 00:27:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi