sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Świat > Niecne zamiary aktora

Niecne zamiary aktora

Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 904 3658

Los Angeles. Znany gwiazdor telewizyjny, komik Bill Cosby zeznał w 2005 r., że nabywał silne środki nasenne z zamiarem podawania ich kobietom aby uprawiać z nimi seks - wynika z opublikowanych dokumentów sądowych.

77-letni obecnie Cosby przyznał się do tego podczas składania zeznań w procesie, jaki wytoczyła mu we wrześniu 2005 r. była pracowniczka uniwersytetu Temple Andrea Constand. Cosby studiował na tej uczelni a później był członkiem jej rady powierniczej. Utrzymywała ona, że Cosby podstępnie nakłonił ją do zażycia silnego środka usypiającego i otępiającego Methaqualone (występującego również pod handlową nazwą Quaalude) a następnie molestował ją seksualnie. Proces zakończył się ugodą, na mocy której Cosby wypłacił Constand nieujawnioną sumę pieniędzy. Jednak dopiero teraz dziennikarzom Associated Press udało się dotrzeć do dokumentów i protokołów zeznań. Dokumenty opublikowano mimo protestów adwokatów Cosby'ego. Z protokołów przesłuchań aktora wynika, że Cosby przyznał się do nabywania tabletek Quaalude "z zamiarem podawania ich młodym kobietom, z którymi chciał uprawiać stosunki seksualne". W dalszej części zeznań Cosby usiłował je zmienić twierdząc, że nie chodziło mu o "kobiety", ale "kobietę" oraz, że do takiej sytuacji doszło tylko raz w 1976 r. w Las Vegas.

 W ubiegłych latach ponad 40 kobiet oskarżyło Cosby'ego, że podawał im środki usypiające i molestował je seksualnie. Żadna jednak nie wystąpiła formalnie na drogę sądową. Cosby znany jest głównie z roli dr. Cliffa Huxtable'a, którego kreował w serialu "The Cosby Show" w latach 80. i 90. ub. wieku. Jednak w zeszyłm roku jego kariera, częściowo z powodu tych oskarżeń, załamała się. Stacje telewizyjne wycofały się z projektów widowisk i seriali z jego udziałem. (pap)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi