piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Nie żyje domniemany organizator zamachów

Nie żyje domniemany organizator zamachów

Nie żyje domniemany organizator zamachów
Data publikacji: 2015-11-19 14:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 73 38679

Domniemany organizator serii piątkowych zamachów w Paryżu Abdelhamid Abaaoud został zabity podczas środowej operacji antyterrorystycznej w Saint-Denis na przedmieściach francuskiej stolicy - poinformował w czwartek paryski prokurator Francois Molins.

- Abdelhamid Abaaoud został niedawno oficjalnie zidentyfikowany, po porównaniu linii papilarnych, jako zabity podczas operacji - napisał w oświadczaniu Molins, który prowadzi śledztwo w sprawie piątkowych ataków terrorystycznych w Paryżu. Zginęło w nich 129 osób, a ponad 350 zostało rannych. Jak dodał, "podziurawione kulami" ciało Abaaouda znaleziono w budynku, na który policja przypuściła szturm.

- Abaaoud - mózg tych zamachów, jeden z mózgów, gdyż trzeba być wyjątkowo ostrożnym - był wśród zabitych - oświadczył premier Manuel Valls.

O śmierci 28-letniego Belga marokańskiego pochodzenia w toku policyjnej akcji od środy informował wcześniej dziennik "Washington Post", który powoływał się na źródła wywiadowcze. Policja początkowo była przekonana, że Abaaoud przebywa w Syrii, ale m.in. na podstawie podsłuchanych rozmów telefonicznych, danych wywiadowczych i doniesień informatorów ustalono, że jest on w Saint-Denis. Dlatego w środę rano rozpoczęto operację antyterrorystyczną w centrum tej miejscowości zamieszkanej w znacznej mierze przez ludność imigrancką. W wyniku nalotu zatrzymano w sumie osiem osób. (pap)

 

Na zdjęciu: Abdelhamid Abaaoud z Koranem i flagą Państwa Islamskiego.

 

Komentarze

Przedszkolanka,
Mial dopiero 28 lat, a juz tak "poprzewracane" w glowie ! Ciekawe wiec, a jak to wyglada u Ich tj. Daesh Starszyzny ??
2015-11-20 11:19:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny