sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Świat > Narkotyki i przemoc w dzielnicy zabawy

Narkotyki i przemoc w dzielnicy zabawy

Narkotyki i przemoc w dzielnicy zabawy
Data publikacji: 2015-08-24 19:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 1210 13835

Teren dawnych zakładów naprawczych taboru kolejowego RAW jest najbardziej popularnym zagłębiem klubów nocnych w Berlinie. Niedawna seria napadów odstrasza jednak wielu amatorów clubbingu. W ten weekend na terenie RAW było więcej policjantów niż imprezowiczów.

RAW to rozległy teren o powierzchni ponad 70 tys. metrów kwadratowych we wschodnio-berlińskiej dzielnicy Friedrichshain, gdzie w weekendy bawi się co noc 10 tys. osób, w tym wielu zagranicznych turystów.

Spragnieni alkoholu, narkotyków i tańca w większości młodzi ludzie mają do wyboru dziesiątki klubów rozlokowanych po obu stronach dawnych torów kolejowych. Atrakcyjne położenie w pobliżu końcowej stacji metra U2 sprawia, że cały teren staje się, szczególnie w weekendy, jedną wielką barwną party, podczas której obowiązują inne prawa i obyczaje niż w pozostałej części stolicy Niemiec.

W tę sobotę pomimo późnej pory, liczba policjantów i funkcjonariuszy straży miejskiej oraz przedstawicieli władz dzielnicy przewyższała liczbę imprezowiczów.  Skoncentrowana akcja policji jest wynikiem serii napadów i rabunków, które wpłynęły negatywnie na wizerunek klubowego zagłębia, a dramatyczne tytuły prasowe ("Berliner Kurier": "Narkotyki i przemoc - utrata kontroli nad dzielnicą zabawy") skłoniły polityków do bardziej energicznego działania.

Bezpośrednim impulsem do interwencji było zajście z udziałem niemieckiej gwiazdy rocka Jennifer Weist. Piosenkarka i jej towarzysz zostali zaatakowani tydzień temu, gdy po całonocnej imprezie opuszczali teren RAW. Próbując okraść parę, kilku napastników zraniło mężczyznę nożem w szyję. Z długą na kilkanaście centymetrów raną odwieziono go do szpitala. (pap)

Zdjęcia opublikowane przez Jennifer Weist na Facebooku wywołały fale oburzenia. „To mogło się skończyć śmiercią" - pisze piosenkarka.

Więcej o sprawie w poniedziałkowym (24 bm.) „Kurierze Szczecińskim” w reportażu z Berlina.

Komentarze

berg
Wydarzeniem niedzieli była pierwsza zagraniczna podróż prezydenta RP A. Dudy. Bardzo ważna dla budowy bezpieczeństwa Polski i Europy. Dlaczego na tym portalu nie ma o tym ani słowa? Pamiętajcie, że w dobie internetu nie da się zamilczeć żadnego tematu, czytelnicy pójdą sobie gdzie indziej. O to wam chodzi?
2015-08-24 06:41:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi