wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Napastnik z Wuerznburga był bojownikiem IS

Napastnik z Wuerznburga był bojownikiem IS

Napastnik z Wuerznburga był bojownikiem IS
Data publikacji: 2016-07-19 12:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1158 144771

Młody Afgańczyk, który w poniedziałek wieczorem (18 lipca) zaatakował ludzi siekierą i nożem w pociągu w Bawarii, a później został zastrzelony przez policję, był bojownikiem Państwa Islamskiego (IS) – obwieściła we wtorek (19 lipca) powiązana z dżihadystami agencja prasowa Amaq.

– Sprawca ataku w Niemczech był jednym z bojowników Państwa Islamskiego. Przeprowadził tę operację w odpowiedzi na wezwania do atakowania państw uczestniczących w koalicji walczącej z Państwem Islamskim – twierdzi Amaq w komunikacie opublikowanym online.

Uzbrojony w siekierę i nóż 17-letni Afgańczyk zaatakował pasażerów w pociągu regionalnym w okolicach Wuerzburga. Cztery osoby, w tym trójka turystów z Chin, zostały ciężko ranne, a jedna odniosła lżejsze obrażenia.

Afgańczyk przyjechał do Niemiec dwa lata temu bez rodziców i wystąpił o azyl. Od marca przebywał w ośrodku w Ochsenfurt koło Wuerzburga, od dwóch tygodni mieszkał w rodzinie zastępczej. Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann powiedział we wtorek telewizji ZDF, że w mieszkaniu Afgańczyka znaleziono namalowaną własnoręcznie przez niego flagę Państwa Islamskiego. (pap)

 

Fot. EPA/Karl-Josef Hildenbrand

Komentarze

manipulacja idzie dalej
w międzyczasie i tak już wszyscy wiedzą jak media manipulują. Niemieccy politycy świadomie bagatelizują problem. Wczoraj niemiecki minister spraw wewnętrznych ogłosił że ten afgański terrorysta z pociągu "sam się zradykalizował". Za chwilę zaprzeczył mu szef policji który powiedział że chodzi tu o tzw. uśpionych bojowników którzy w każdej chwili mogą zaatakować. Krótko mówiąc jest wojna i trzeba się na to w Polsce przygotować.
2016-07-20 09:19:22
replay
Pewnie się zdenerwował że deseru czekoladowego nie dostał na podwieczorek ! Ubogacanie Niemców trwa a to dopiero początek gehenny jaką sprawiła im kanclerzyca Angela Merkel - promotorka herr Donalda !
2016-07-19 14:44:04
SZOK
Ojoj, niemożliwe, przecież wczoraj GW pisała, że pochodzenie napastnika jest nieznane (pomimo, że inne media dokładnie napisały, że chodzi o Afgańczyka). Kto nie zapewnia bezpieczeństwa obywatelom własnego kraju, działa na niekorzyść swojej ojczyzny - niby oczywiste, a jednak.
2016-07-19 12:04:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi