poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Nagroda za informacje o ostrzelaniu konsulatu RP

Nagroda za informacje o ostrzelaniu konsulatu RP

Nagroda za informacje o ostrzelaniu konsulatu RP
Data publikacji: 2017-03-30 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 2196 229675

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) oferuje 25 tysięcy hrywien, czyli równowartość ok. 3,6 tys. złotych, za informacje w sprawie ostrzelania siedziby polskiego konsulatu w Łucku – poinformowało w czwartek (30 marca) biuro prasowe SBU.

"SBU proponuje gwarantowaną nagrodę w wysokości 25 tysięcy hrywien za wiarygodne informacje, które pomogą w wyjaśnieniu tego głośnego przestępstwa" – napisano w komunikacie.

SBU oczekuje na wiadomości dotyczące ataku na konsulat pod specjalnym numerem telefonu, który opublikowano na stronie internetowej Służby.

* * *

W środę, pół godziny po północy (godz. 23.30 we wtorek w Polsce) nieznany dotychczas sprawca ostrzelał siedzibę konsulatu w Łucku z granatnika przeciwpancernego RPG-26. Pocisk uderzył tuż nad częścią mieszkalną placówki, gdzie znajdował się jej pracownik. Na szczęście nic mu się nie stało. W związku z incydentem polskie MSZ podjęło decyzję o zamknięciu placówek konsularnych na Ukrainie do czasu, gdy strona ukraińska zapewni im efektywną ochronę. Atak potępili przedstawiciele najwyższych władz ukraińskich, w tym prezydent Petro Poroszenko, który zapowiedział, że Kijów wzmocni ochronę ambasad, konsulatów oraz miejsc pamięci narodowej w jego kraju.

(pap)

Fot. EPA/OLENA LIVITSKA

Komentarze

Ot... i tak wyglada "ochrona" Konsulatu RP,
A ta Brama wjazdowo-wyjazdowa, to chyba tez jeszcze z czasow II Wojny Swiatowej lub starsza...??
2017-03-31 00:01:38
Pytanie do Wladz Ukrainy...
A "odpowiednie podsluchy" tak telefonow jak i komputerow czy odpowiednich Agentow - na nic jeszcze nie wskazuja...? Jesli nie... to "cos" tu nie gra !!
2017-03-30 23:43:59
k....k12
Waltzmany, Hrojzmany i niejaki Rabinowicz, RABINOWICZ!!! Jakże ukraińskie nazwisko, szykujący się na prezydenta Ukrainy. W necie są filmiki z nim na tle ukraińskiej flagi, godła, a on sam zachowuje się jakby już urzędował. I one, biedne żuczki nie wiedzą czyja to robota z ostrzelaniem polskiej placówki w Łucku, mając wtyki we wszystkich służbach, partiach, organizacjach, mediach. I tak się paple pod publiczkę w przekaziorach żeby pomyje wylały się na te niedobitki Ukraińców słowiańskiego, rusińskiego pochodzenia, które uciekają już tylko z życiem po całym świecie, nie mając nic, domu, ojczyzny, pracy. Niemcy w swoich polskojęzycznych portalach publikują wpisy chore z nienawiści do Ukraińców, hejt stop milczy!!!! Ostatni hit to zarzut, że zamordowanie pięciomiesięcznego dziecka bodajże w Jaworznie i zranienie jego matki to robota tzw Ukrów. Nic to,że pisze w artykule,że mamusia sama udusiła swoje dziecko poduszką i czymś się poraniła. Kura zdechła, Ukry, staruszkę okradli na wnuczka, Ukry.I tak w kółko i dookoła Wojtek, ale to piszą przecież brygady z Olgino. Mówi o tym G. Braun,nie tylko on zresztą, że są siły szczujące na siebie Ukraińców i Polaków. Niech się te narody nawzajem wymordują, potrzebna jest przestrzeń życiowa dla starszych i mądrzejszych. Zanęca się Polaków Lwowem,żeby zrobili jeden fałszywy krok, kwestionuje polskość Śląska. Niemcy czekają z uchwaleniem konstytucji, aż wszystkie ich ziemie zostaną scalone. Mogli to zrobić po zjednoczeniu, jednak z jakiegoś powodu zwlekają, ale w Polsce nikomu to nie daje nic do myślenia, tutaj myślenie nie ma przyszłości. Brytole zamierzają relokować 1,5 mln Polaków z ich oszczędnościami do Australii, żeby zapier... na tamtejszych darmozjadów, bo polskojęzyczny rząd nie ma dla nich miejsca w ojczyznie i nikt w Pl nie płacze z tego powodu, znaczy mają nie płakać te głąby, które nie widzą,że naród się wykrwawia, a noworodki okalecza się szczepionkami, to wszystko jak nic przez Ukry
2017-03-30 22:11:47
Dla do dzicz
Spadaj ukrowski hajdamaku!
2017-03-30 14:53:53
do dzicz
Po morderstwie gen. Policji w Twoim Kraju - nikt tego nie widział i nie słyszał!
2017-03-30 13:36:32
dzicz
Niezły to musi być kraj, w którym ktoś idzie sobie z jakąś wyrzutnią rakiet i strzela do konsulatu, a nikt tego nie widzi i nie słyszy.
2017-03-30 12:43:41