niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Na lekcję z karabinem

Na lekcję z karabinem

Na lekcję z karabinem
Data publikacji: 2016-03-09 13:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1179 122921

W Strefie Gazy każda kobieta, która chce się nauczyć prowadzić samochód, musi zabierać ze sobą karabin, aby zabezpieczyć się przed ewentualnym molestowaniem ze strony instruktora – takie zarządzenie „wynikające z nakazów szariatu” wydała tamtejsza policja.

Policja zakomunikowała też wcześniej wszystkim 56 szkołom nauki jazdy działającym w Strefie Gazy, zamieszkanej przez półtora miliona Palestyńczyków, że odtąd kobiecie, która pobiera lekcje prowadzenia samochodu od instruktora-mężczyzny, powinien towarzyszyć męski członek rodziny związany z nią pokrewieństwem pierwszego stopnia.

– Powiedzieli mi, że podczas lekcji jazdy instruktor nie powinien pozostawać w samochodzie sam na sam z uczennicą i musi nam towarzyszyć co najmniej jeszcze jedna osoba – oświadczył Adaham Mushtaha, właściciel szkoły samochodowej w stolicy Strefy Gazy.

W ostatnich tygodniach coraz częstsze są przypadki zatrzymywania przez policję instruktorów szkół samochodowych, którym podczas jazdy z uczennicą nie towarzyszy jej brat lub ojciec. Odkąd islamski ruch Hamas przejął w 2007 roku kontrolę nad Strefą Gazy, narzuca stopniowo ludności zasady prawa islamskiego – szariatu. Zaczął od wydania nakazu noszenia przez kobiety hidżabu, islamskiego nakrycia głowy. Zabronił też kobietom bez towarzystwa mężczyzny odwiedzania kawiarni. Mimo obostrzeń natury religijnej już 20 procent osób mających prawo jazdy w Strefie Gazy to kobiety. Odsetek ten szybko wzrasta. (pap)

 

Fot. EPA/SHIRAAZ MOHAMED

Komentarze

Silne Rodziny,
Czyli Corka z naladowanym Kalasznikowem... a Brat czy Ojciec dodatkowo jeszcze z naladowanym C-K-M-em czy silnym i odbezpieczonym Granatem ! A jak to na dzien dzisiejszy wg. Naszej Religi powinno wygladac w Polsce...??
2016-03-10 02:24:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską