sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Międzynarodowy Dzień Jogi

Międzynarodowy Dzień Jogi

Międzynarodowy Dzień Jogi
Data publikacji: 2016-06-21 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 2056 140073

21 czerwca przypada drugi Międzynarodowy Dzień Jogi. Miliony ludzi na całym świecie ćwiczą wspólnie z tej okazji. W Indiach do ćwiczeń dołączył premier Narendra Modi, zagorzały miłośnik jogi.

Od samego rana w całych Indiach trwają grupowe ćwiczenia jogi. Biorą w nich udział m.in. żołnierze, urzędnicy czy uczniowie. Wspólne sesje zorganizowano także w wielu miejscach na całym świecie.

W mieście Czandigarh, w północnych Indiach, na wielkim bulwarze ćwiczenia dla ponad 30 tys. osób poprowadził premier Modi. W jego otoczeniu maty rozłożyli także ministrowie.

– Nie czekajcie, sprawcie, by joga zagościła w waszym życiu – wzywał 65-letni szef rządu, który właśnie jodze przypisuje swoją zdolność do wielogodzinnej pracy i niewielkiej ilości snu.

* * *

Międzynarodowy Dzień Jogi został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w grudniu 2014 roku. Inicjatywę w tej sprawie zgłosił właśnie premier Indii, uzasadniając, że "joga cieszy się światowym uznaniem tych, którzy chcą żyć bez stresu i decydują się na całościowe podejście do zdrowia". Zdaniem naukowców tradycja jogi sięga epoki sprzed ok. 5 tysięcy lat. (pap)

 

Na zdjęciu: Do wspólnych ćwiczeń dołączył premier Narendra Modi.
Fot. EPA/GOVERNMENT OF INDIA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi