środa, 18 października 2017.
Strona główna > Świat > Merkel, Renzi i uchodżcy

Merkel, Renzi i uchodżcy

Merkel, Renzi i uchodżcy
Data publikacji: 2016-09-01 13:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1051 152113

Włosi i Niemcy chcą współdziałać w odsyłaniu osób którym nie udzielono azylu oraz w sprawiedliwym rozdzielaniu obciążeń powodowanych przez problem uchodźców - zadeklarowali w środę kanclerz Angela Merkel i premier Matteo Renzi.

Uczestniczyli oni we włosko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych w znanym jako siedziba fabryki samochodów Ferrari mieście Maranello w północnych Włoszech.

- Sprostamy naszej humanitarnej odpowiedzialności, ale ci, którzy nie mają prawa pozostania, muszą wyjechać - powiedziała Merkel.

Jak oświadczył Renzi, oba państwa chcą, by uchodźców rozdzielano w Europie równo i sprawiedliwie. "Wiemy, że istnieją granice. Jest nie do pomyślenia, by w Europie każdy mógł być przyjęty" - zaznaczył.

Zdaniem szefowej niemieckiego rządu ważne jest, by także w państwach afrykańskich dbano o rozwój i stabilizację. Partnerstwa migracyjne z takimi państwami jak Niger i Mali mają pomóc w zapewnieniu perspektyw ich mieszkańcom. "Europa może i musi silniej zaangażować się w Afryce" - podkreślił Renzi.

Szefowa niemieckiego rządu zapewniła, że także w rok po wygłoszeniu swego słynnego odnoszącego się do kwestii uchodźców zdania "Poradzimy sobie z tym" uważa je za całkowicie słuszne. "Jestem głęboko przekonana, że to zdanie było właściwe" - powiedziała.

(PAP)

Fot. PAP/EPA

Komentarze

Europa dla Europejczykow,
PO-informowac analfabetow jak WIELKA jest ich Afryka... dla ewentualnej dalszej ich wedrowki i dla pewnosci PO-ustawiac Im nowe znaki drogowe oraz PO-rozdawac mapy i kompasy ! A Niemcy i Wlosi jak ich sobie PO-przyjmowali, to niech teraz sami sobie z Nimi radza i nie zawracaja innym Krajom w UE d... ! A moze jeszcze Niemcy i Wlosi w koncu zaproponuja... to w takim razie My Europejczycy - przeprowadzamy sie do Afryki ??
2016-09-02 00:29:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi