niedziela, 24 września 2017.
Strona główna > Świat > Macron: Odwracamy dziś stronicę życia politycznego

Macron: Odwracamy dziś stronicę życia politycznego

Macron: Odwracamy dziś stronicę życia politycznego
Data publikacji: 2017-04-23 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 2047 245876

Zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji Emmanuel Macron oświadczył w niedzielę wieczorem (23 kwietnia), że Francja odwraca dziś stronicę swojego życia politycznego. Wg prognoz powyborczych do drugiej tury przeszła też szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen.

- Francuzi wyrazili dziś pragnienie odnowy - powiedział Macron. 

Ten przywódca centrowego ruchu En Marche! zapowiedział, że ma zamiar stworzyć szeroką koalicję "sił postępowych" do udziału w wyborach parlamentarnych, które odbędą się w czerwcu - podała agencja AFP. 

Cytowana przez agencję Associated Press zwolenniczka Macrona Mathilde Julien oświadczyła, że polityk ten "reprezentuje przyszłość Francji, przyszłość w łonie Unii Europejskiej".

(pap)

Na zdjęciu: Zwolennicy zwycięzcy pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji

Fot. EPA

Komentarze

Z Francuskiego na Polski... "Marne szanse"
Ciekawe, w jaki s-po-sob i kie-dy... 39-letni Macron i jego 64-letnia Zona, sa w stanie zahamowac masowy najazd i naplyw Is-lamu - chocby tylko do Francji ??
2017-04-26 12:05:33
PO-niższa: renta na główkę?
PO-walona paranoiczka :-) Co dalej pilnie śledzisz "stalinowców" ?
2017-04-25 14:16:46
PO-kruszony makaron,
Borac ze ten Macron, byl jednym z Ministrow w Rzadzie Socjalistycznym, to na nic innego i lepszego jak obecnie - sie nie zanosi !!
2017-04-25 01:04:15
k...k12
Macron wychowanek rotszyldowni będzie filarem superpaństwa Europa. W try miga zorganizowali mu kampanię, wrzask heroldów niósł się do krańców kontynentu. Druga tura to już właściwie formalność, a wszystko w warunkach stanu wyjątkowqego. Francja, najstarsza córa kościoła maszeruje w awangardzie... na rynek gdzie w ramach prawa szariatu złodziejowi samochodu utną łapsko na oczach gawiedzi
2017-04-24 15:09:22
@Jarun
Raczej nie jak Andrzejek, tylko jak Ruchardo jeśli już szukasz analogii.
2017-04-24 13:56:59
Jarun
Macron to taki nasz Andrzejek który został prezydentem. Widać jak Macron jest niedojrzałym emocjonalnie... chłystkiem. Nasi komentatorzy prześcigają się w tym, kto z nich bardziej poprawnie (albo z francuska) wymówi to ich "r". Co tam treść, najważniejsza jest forma ...typowe kompleksy "słoików". Jakoś jeszcze nie słyszę, że "Putin otwiera szampana". Przecież ten Putin wiecznie otwiera szampana, czyli zawsze wygrywa. Weźmy przykład z naszego podwórka. Wygra PiS -Putin świętuje, bo Polska kłóci się z resztą Europy.. Wygra PO - wiadomo, że wtedy Putin otworzy szampana i z Ryżym wypije. A Francja to typowo lewacki kraj. We Francji może wygrać Le Pen i Francja może opuścić Eurosojusz. Co innego Polska. W tym wypadku Niemcy nie pozwolą Polsce na decydowanie i samowolę.
2017-04-24 09:34:04
oby Macron wygrał
To najlepszy wybór dla Polski
2017-04-24 06:33:36
Oby...
Oby tylko nie byl mimo wszystko c. d... czyli od nowa "PO-staremu" ? A Lewactwo i Is-lamstwo, PO przegranej 1-szej Turze - juz demonstruje na ulicach Paryza !!
2017-04-23 23:10:45