sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Listopad tragiczny dla migrantów

Listopad tragiczny dla migrantów

Listopad tragiczny dla migrantów
Data publikacji: 2016-11-22 21:18
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1146 174662

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) poinformowała, że pod względem liczby ofiar tegoroczny listopad jest sześć razy gorszy niż ubiegły.

Rzecznik IOM Leonard Doyle nazwał tę sytuację "katastrofą dziejącą się na naszych oczach".

– Jesteśmy świadkami naprawdę tragicznych scen, gdy pontony idą pod wodę na Morzu Śródziemnym w środku zimy – powiedział. Sprecyzował, że ostatnie przypadki utonięć, głównie mieszkańców Afryki Zachodniej, którzy z Libii wypłynęli w kierunku Włoch, podnoszą liczbę ofiar śmiertelnych podczas przeprawy przez Morze Śródziemne do 4636 w tym roku.

Według IOM w tym roku odnotowano o tysiąc zgonów migrantów więcej niż w ubiegłym roku, mimo że podjęto o połowę mniej prób dotarcia do Europy. Od początku tego roku odnotowano przybycie 343,5 tys. ludzi, wobec niemal 729 tys. również do listopada roku poprzedniego.

W ubiegły czwartek (17 listopada) organizacja Lekarze bez Granic (MsF), która prowadzi operację niesienia pomocy uchodźcom na Morzu Śródziemnym, poinformowała, że około stu migrantów próbujących dostać się do Włoch z Libii zaginęło w wyniku zatonięcia pontonu. Podała, że wyłowiono siedem ciał, a na pokład swojego statku zabrała 27 migrantów uratowanych z pontonu, którym płynęło około 130 ludzi. (pap)

Fot. EPA/A. CARRASCO RAGEL

Komentarze

ojciec karmiący,opozycja monarchistyczna
małpa sklepikarza w libijskim miasteczku Sabha ściągnęła hidżab z głowy 12letniej dziewczynce. Członkowie jej plemienia poczuli się tym znieważeni, doszło do walk z plemieniem sklepikarza, trwały 3 dni, są ranni i ofiary śmiertelne w tym małpa.No co? Jeden z portali zapodał. A właściwie czy ty ważne, gdzie to się stało. W plemieniu brytów 30 uczniów pobiło policjanta, złapano jednego winowajcę. Wszyscy ludzie będą braćmi multikulti bla bla bla. Aha...ponoć już wolno mówić murzyn
2016-11-24 03:31:59
Czyli: oni nam NIE... a my mamy im TAK... ? ?
Pytanie do komentarza Pomoc...? A ile Oni tam z Afryki, pomagali czy pomogli Nam w Polsce w ciezkich dla Polakow latach... Komunizmu i PO-stkomunizmu tj. 1945-2015 ??
2016-11-23 23:51:27
Pomoc
Gdyby pomagano im tam gdzie powinno, czyli w ich naturalnym środowisku, to nikt nie pchałby się tam gdzie nie powinien.
2016-11-23 07:36:32
PO zachodnie ZASILKI dla calej Rodziny (od 5 do 25 osob) i do tego Analfabeci...,
A dlaczego ewentualnie nie wedruja sobie do innych Krajow na swoim Bardzo Wielkim Afrykanskim Kontynencie... gdzie nie ma Islamistycznych "rozruchow" ? Tylko bez Zaproszenia, pchaja sie na sile do Europy i UE - jak "swinia w kapuste" ! Zreszta UE tez sama PROWOKUJE ich do tych PO-ntonowych wyplyniec... gdzie Unijne statki i okrety wraz z helikopterami, oczekuja na nich - juz na PO-graniczu wod terytorialnych ich Panstw... tj. 12 mil morskich ! Czyli 12 mil x 1852 metry mila morska = okolo 22,2 km czyli co to jest za wielka odleglosc i na PO-ntony przemytnikow, gdzie robia na tym bardzo Wielka Kase ktora PO-zostaje dalej w Afryce, a UE PO-nosi tylko Wielkie Straty i niepotrzebne koszty... z pieniedzy Unijnych Podatkow !!
2016-11-23 01:27:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską