wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Kolejny Polak ciężko pobity

Kolejny Polak ciężko pobity

Kolejny Polak ciężko pobity
Data publikacji: 2016-09-11 22:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1342 154727

Polak został ciężko pobity w prawdopodobnym ataku na tle narodowościowym, do którego doszło w mieście Leeds w hrabstwie West Yorkshire - poinformowały w niedzielę (11 września) lokalne media. Policja potwierdziła w rozmowie, że zatrzymano jedną osobę.

Według wstępnych informacji grupa około trzydziestu nastolatków zaczepiła w piątek wieczorem (9 września) dwóch Polaków w zachodniej dzielnicy Leeds, Armley, na głównej ulicy Armley Town Street, a następnie pobiła jednego z nich na jednej z bocznych ulic.

Oficer dyżurny West Yorkshire Police potwierdził, że policja zatrzymała w toku śledztwa jedną osobę i poszukuje dalszych informacji, które pozwolą ustalić dokładny przebieg wydarzenia. Kolejne informacje zostaną prawdopodobnie przekazane mediom w poniedziałek.

Pobity mężczyzna trafił do szpitala z ranami głowy, w stanie ciężkim, ale stabilnym. Według uzyskanych przez PAP informacji, został już wypisany i dochodzi do zdrowia w domu.

Policja bada incydent jako potencjalne przestępstwo motywowane nienawiścią na tle narodowościowym, po tym gdy taką interpretację zdarzeń przekazał funkcjonariuszom jeden ze świadków zdarzenia.

To osiemnasty poważny incydent na tle prawdopodobnej nienawiści narodowościowej wymierzony w polską społeczność od czerwcowego referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Do najpoważniejszego doszło 27 sierpnia w miejscowości Harlow w hrabstwie Essex, gdzie jedna osoba zginęła, a druga została ciężko ranna.

(pap)

Fot. EPA/PETER POWELL

Komentarze

Gaga
No to PiS wyśle jeszcze jednego policjanta.
2016-09-11 22:46:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi