piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Świat > Jacek Międlar i Piotr Rybak zatrzymani na lotnisku w Londynie

Jacek Międlar i Piotr Rybak zatrzymani na lotnisku w Londynie

Jacek Międlar i Piotr Rybak zatrzymani na lotnisku w Londynie
Data publikacji: 2017-06-24 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-25 19:18
Wywietleń: 1108 272087

Były ksiądz katolicki i aktywista narodowy Jacek Międlar poinformował w sobotę na Twitterze, że został zatrzymany przez brytyjskie służby graniczne na lotnisku Luton pod Londynem. Jak wynika z informacji PAP, zatrzymano również Piotra Rybaka.

Według nagrań zamieszczonych na Facebooku Międlarowi w momencie zatrzymania towarzyszyło dwóch innych mężczyzn. Według informacji PAP są to Piotr Rybak, w przeszłości prawomocnie skazany na trzy miesiące więzienia za spalenie kukły Żyda podczas manifestacji Obozu Radykalno-Narodowego (wykonanie wyroku zostało wstrzymane; sąd penitencjarny rozpatrzy jego wniosek o dozór elektroniczny 26 czerwca), oraz Krzysztof Małkiewicz.

Międlar, Rybak i Małkiewicz mieli wziąć udział w sobotę w antymuzułmańskiej demonstracji w Birmingham, zorganizowanej przez radykalnie prawicowy ruch Britain First (BF), który zasłynął w przeszłości m.in. planem wprowadzenia "chrześcijańskich patroli" w miejscowościach, w których mieszka także mniejszość muzułmańska.

W programie wyborczym BF podkreślono, że członkowie partii są "przeciwko doktrynie i religii islamu (...), która promuje nienawiść, przemoc i nietolerancję", oraz chcą "ochronić ten kraj przed politycznie poprawnym multikulturowym szaleństwem Unii Europejskiej".

Pytane w piątek o planowany przyjazd Międlara, brytyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych poinformowało PAP, że nie komentuje pojedynczych przypadków, jednak "oczekuje, że osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii będą szanowały nasze wspólne wartości".

O zatrzymanie Międlara i Rybaka apelowała także m.in. brytyjska organizacja Hope Not Hate walcząca z mową nienawiści.

Międlar został także zatrzymany w lutym br., kiedy odmówiono mu wjazdu do Wielkiej Brytanii na lotnisku Londyn Stansted i zmuszono do powrotu do Polski.

- Uważamy, że planowane przez Pana działania w Wielkiej Brytanii stanowią poważne zagrożenie dla społeczeństwa i mogą zwiększyć napięcia między lokalnymi społecznościami - napisały wówczas służby graniczne w oficjalnym liście, tłumacząc przyczyny decyzji.

Jak dodano, "dostępne informacje potwierdzają, że wcześniej angażował się Pan w (radykalnie prawicowe - PAP) działania w Polsce, które skutkowały zakłóceniem porządku publicznego na dużą skalę i zwiększonymi napięciami społecznymi".

W kwietniu 2016 roku ksiądz Międlar odprawiał mszę świętą z okazji obchodów 82. rocznicy powstania Obozu Radykalno-Narodowego w Białymstoku. Jak podawały regionalne media, w kazaniu nazwał on narodowo-katolicki radykalizm "chemioterapią dla ogarniętej nowotworem złośliwym Polski".

Po tych uroczystościach ks. Międlar dostał od przełożonych całkowity zakaz wystąpień publicznych. Pod koniec września 2016 roku wystąpił ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy.

W listopadzie 2016 roku podczas przemówienia we Wrocławiu nawoływał do wojny z "lewactwem, żydostwem i komunizmem, które wciąż panoszy się po naszej ojczyźnie". - Czy to przypadek, że Mark Zuckerberg (współzałożyciel Facebooka - PAP) jest Żydem i kasuje patriotyczne, katolickie i narodowe profile? Czy to jest przypadek? - pytał.

(pap)

Na zdjęciu: Jacek Międlar

Fot. Facebook

Komentarze

abc
Jak tam milowanie blizniego swego jak siebie samego-Radom czerwiec 2017 ?
2017-06-25 18:02:24
....
Buhaha moze powinni starac sie o status uchodzcy to ich wpuszcza albo z kierowcami tirow pogadac moze jakas podwózka @olaboga -nie ma jak ojciec inkasent a jak tam afera na dominikanie z innymi duchownymi cos cicho
2017-06-25 15:40:10
Olaboga
Nie były tylko aktualnie KSIĄDZ a były Misjonarz, piszą że ich syjoniści nie wpuścili do Wielkiej Brytanii - to już i tam ONI rządzą?. Nie ma to jak ksiądz Sowa nie?
2017-06-25 13:35:20
adi
Wstyd że takie cymbały są Polakami.
2017-06-25 11:51:14
Uk
Chorzy ludzie, sami na siebie kręcą bat i jeszcze się z tym nie kryją.
2017-06-24 19:16:15
Międlar to psychopata
Człowiek chory z nienawiści do innych ludzi
2017-06-24 19:09:17
sid
Chłopcy z polskiego hitlerjugend. Ten Miedlar i Rybak są jeszcze niebezpieczniejsi niż islamiści
2017-06-24 17:15:19
pok
Bardzo dobrze, ba aktywność takich osób walkę z terroryzmem zamienia w wojnę religijną.
2017-06-24 16:16:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi