niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Świat > IS przyznało się do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze

IS przyznało się do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze

IS przyznało się do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze
Data publikacji: 2017-05-23 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 1683 259713

Państwo Islamskie (IS) przyznało się we wtorek (23 maja) do przeprowadzenia dzień wcześniej w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii, zamachu bombowego. Oświadczenie w tej sprawie opublikowała powiązana z dżihadystami agencja propagandowa Amak.

– Zamach przeprowadzono za pomocą bomby podłożonej na miejscu koncertu – podano. – Jeden z żołnierzy kalifatu podłożył bombę na zgromadzeniu krzyżowców w mieście Manchester.

Tego samego dnia brytyjska policja poinformowała o aresztowaniu w południowej części Manchesteru 23-letniego mężczyzny, który zdaniem śledczych ma związek z zamachem w pobliżu mogącej pomieścić 21 tys. ludzi sali sportowo-koncertowej Manchester Arena. W ataku zginęły co najmniej 22 osoby, a 59 zostało hospitalizowanych. Nie podano szczegółów dotyczących zatrzymania. 

Wśród zaginionych po zamachu może być dwoje Polaków – podała brytyjska telewizja ITV, powołując się na informację zamieszczoną w mediach społecznościowych przez ich córkę Alex.

– Do każdego, kto jest w bezpiecznym miejscu lub szpitalu w Manchesterze: jeśli napotkacie moich rodziców, proszę, proszę, dajcie mi znać, bo nie widzieliśmy ich od ataku – napisała w nocy z poniedziałku na wtorek dziewczyna, załączając zdjęcie pary, zrobione – jak napisała – w wieczór koncertu Ariany Grande, po którym doszło do zamachu. We wtorek rano ponownie opublikowała apel dotyczący zaginionych, udostępniając na swoim koncie materiał na ten temat w brytyjskich mediach. Informacja o zaginięciu polskiej pary nie została oficjalnie potwierdzona przez polskie służby konsularne. Biuro prasowe MSZ poinformowało PAP, że "MSZ i konsulat RP w Manchesterze weryfikują wszelkie informacje i doniesienia medialne dotyczące Polaków w Manchesterze".

(pap)

Na zdjęciu: Miejsce zamachu

Fot. EPA/NIGEL RODDIS 

Komentarze

Do fido...
Co za glupoty PO-wymieniales... odwracajac kota ogonem ! Co raz wieksza Ochrone i PO-moc "dzieki" Brukseli, to zaczynaja miec "Multi-Kulti"... a nie rodowici Europejczycy !!
2017-05-23 22:14:47
fido
Chcieli brexitu to mają teraz efekty. Koniec ochrony ze strony UE.
2017-05-23 15:45:36
taka prawda
Dobrze że ci wariaci z PO już nie rządzą bo byśmy mieli tysiące islamistów w Polsce!
2017-05-23 15:41:14
Tępić wszelkie źródła zamachów!!!
Te łachudry przyznałyby się do wszystkiego, co godzi w Europę.
2017-05-23 14:29:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi