sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Imprezujący lord

Imprezujący lord

Imprezujący lord
Data publikacji: 2015-07-28 19:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 207 6110

Wiceprzewodniczący brytyjskiej Izby Lordów John Buttifant Sewel ogłosił we wtorek, że opuszcza Izbę po opublikowaniu przez brytyjski tabloid "The Sun" nagrania, na którym widać jak rzekomo zażywa kokainę i zabawia się z prostytutkami.

Gazeta na swej stronie opublikowała film z półnagim lordem, wciągającym kokainę przez banknot i imprezującym z dwiema kobietami. 69-letni Sewel poinformował, że jego zachowanie niekoniecznie musiało naruszyć kodeks etyczny członka Izby Lordów.

- Ważniejsze są pytania, czy moje zachowanie jest godne członkostwa w Izbie Lordów i czy moja dalsza obecność naruszy zaufanie społeczeństwa do Izby Lordów. Uważam, że odpowiedź na te pytania jest taka, iż najlepiej przysłużę się Izbie opuszczając ją - wskazał deputowany, który był odpowiedzialny za standardy i dyscyplinę w Izbie. Jej były przewodniczący Jonathan Hill powiedział, że stanowiska Sewela już nie dałoby się obronić.

- Jeśli jest się odpowiedzialnym za wyznaczanie standardów, to przede wszystkim samemu trzeba ich przestrzegać - twierdzi Hill.

Sprawa wywołała dyskusję o reformie wyższej izby parlamentu liczącej obecnie ponad 800 osób. Krytycy twierdzą, że staje się ona zbyt duża z powodu prawa premiera do mianowania nowych członków. (pap)

 

Na zdjęciu: John Buttifant Sewel przyłapany na gorącym uczynku.

Fot. EPA/ANDY RAIN

 

 

Komentarze

Balanga,
Podobno tu na Ziemi, zyje sie tylko jeden raz ! !
2015-07-29 08:53:37
Pod płaszczykiem standardów
Każdy wie, że angielskie rody lordowskie mają skłonności do różnorakich dewiacji. Skoro zwykli Anglicy są powszechnie znani ze swojej obsceniczności (słynne zdjęcia z ulic po imprezach, czy ich wyczyny na wakacjach w ciepłych krajach), to dlaczego nie mieliby tak zachowywać się przedstawiciele błękitnej krwi. Ich kazirodcze konotacje z przeszłości muszą dać o sobie znać w postaci takich zachowań. A polskie elity lepsze?
2015-07-29 07:52:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi