wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Świat > Hołd dla prezydenta. Nazwali swą osadę Putinovo

Hołd dla prezydenta. Nazwali swą osadę Putinovo

Hołd dla prezydenta. Nazwali swą osadę Putinovo
Data publikacji: 2016-11-16 12:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1052 172882

Mieszkańcy maleńkiej osady na południu Serbii, w której mieszka tylko 12 rodzin, jednomyślnie postanowili oddać hołd rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi. Ich miejscowość nie nazywa się już Adżinci, lecz ... Putinovo – podają serbskie media.

Dziennik „Jużne vesti” poinformował, że ustawiony został już drewniany szyld z nową nazwą. Gazeta zamieszcza zdjęcie oraz odnotowuje, że na cześć Putina w miejscowej gospodzie podawana będzie też śliwowica, którą nazwano Putinovka.

Dotychczasowa nazwa miejscowości – Adżinci, pochodząca z tureckiego „haci” (pol. hadżi), co oznacza muzułmanina, który odbył pielgrzymkę do Mekki – od dawna nie podobała się mieszkańcom, bo przypominała o czasach imperium osmańskiego. Postanowili więc ją zmienić „na coś słowiańskiego”. A że Putina uważają za "największego i najlepszego przywódcę światowego", uhonorowali go na swój sposób – ustalił dziennik.

(pap)

Na zdjęciu: Prezydent Rosji – Władimir Putin   
Fot. EPA/ALEXEI DRUZHININ/SPUTNIK

Komentarze

PO-PO-PO -paranoik
A misięcznice ku czci śp. Lecha Kaczyńskiego to nie paranoiczny hołd?
2016-11-18 12:23:12
PO-litycznie tonacy... chwyta sie nawet brzytwy,
Krotka odp. PO-nizszego do kom: . ! Trzyma i szarpie to tylko Was Komunistow i PO-stkomunistow... ze PO-woli juz toniecie i idziecie na PO-lityczne dno !!
2016-11-17 12:16:00
.
Znowu bełkotliwy napad tej od pisania PO. Ale cię trzyma i szarpie :-)
2016-11-17 09:25:07
Do PO-nizszego komentarza: ....
Jedno jest pewne ze: Patriotyczny Poziom Pana Mariana, byl duzo, duzo Wyzszy od twojego bardzo niskiego Komunistyczno - PO-stkomunistycznego malego "iq"...!!
2016-11-17 00:51:29
PO Obamowie i Clintonowie...
No to teraz i w Ameryce powinno powstac chocby jedno Trumpowo ??
2016-11-17 00:43:25
Na "trzezwa decyzje" to nie wyglada,
A moze najpierw ile sie dalo... PO-napijali sie tej Sliwowicy a dopiero PO-zniej "zygzakiem" PO-szli zaglosowac...??
2016-11-17 00:38:04
k
Za dużo tej sLiwowicy już wypili - teraz będzie można jĄ do rossiji eksportować -putinowku !
2016-11-16 22:13:25
Obamowo, Clintonowo
chcieli nazwac Kaczorowo, Clintonowo, Burakowo Bananowo - ale nie nazwali
2016-11-16 20:14:43
....
PO-ziom IQ... ? taki jak twój idol silno ręki Marian czyli wykształcenie podstawowe,wynocha do Moskwy jak ci nie pasuje demokracja.
2016-11-16 15:50:20
OBSRWATOR
nie ma co robić sobie podśmiehujków. Postawa godna patrioty i do naśladowania. Szacunek dla tych rodzin
2016-11-16 13:21:49
PO-ziom IQ... ?
A jaki PO-ziom reprezentuje te 12 Rodzin...? Czyzby tylko PO PO-dstawowce i Akademiach 1-szo Majowych...??
2016-11-16 12:49:08
Życie
Służalczość przeważnie kroczy w parze z głupotą.
2016-11-16 12:47:52