piątek, 17 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Gazeta bez fotografii

Gazeta bez fotografii

Gazeta bez fotografii
Data publikacji: 2015-09-08 20:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 63 19177

Niemiecki dziennik "Bild" ukazał się we wtorek bez choćby jednego zdjęcia. "Chcemy w ten sposób pokazać, jak ważne dla dziennikarstwa są fotografie" - wyjaśniła redakcja tej wielkonakładowej bulwarówki. Wyjątkiem były tylko reklamy.

Jako przykład podano zdjęcie zwłok trzyletniego Aylana Kurdiego, wyrzuconego na plażę w Turcji. Niewielka łódka, którą chłopczyk wraz z rodziną próbował dostać się do Grecji, zatonęła. Zginął także jego pięcioletni brat i matka.

W ostatnich dniach prowadzona była w mediach ożywiona dyskusja, czy należało publikować to zdjęcie. Jedne media je pokazały, inne nie. "Bild" zwraca jednak uwagę: "Zdjęcia wywołują emocje. Pokazują piękne chwile, ale także okrutne. Pozwalają nam współczuć innym ludziom". (pap)

Komentarze

Bogate Kraje Afryki...wyzbywaja sie klopotow na przyszlosc ! !
Najpierw placa przemytnikom tysiace dolarow za osobe..., pozniej wsiadaja do gumowych pontonow bez kamizelek ratunkowych - wystawiajac swoje zycie na niesamowite ryzyko ! A jak pozniej odpowiedni "cwaniak" wypusci powietrze z pontonu czy przebije go np. "gwozdziem" to podnosza Alarm do Unijnego systemu ratunkowego o pomoc ze strony Unijnych okretow, ktorze wg. Unijnych Dyrektyw na to tylko czekaja.... juz na granicy Afrykanskich wod terytorilanych ! A na zakonczenie robi sie pozniej odpowiednie zdjecie 3-letniego dziecka i "naiwna" Europa / Unia jest juz "wykolowana i zmuszona" w/w Afrykanski Islam w setkach tysiacy osob na rok PO-przyjmowac ! Jest to wiec sprytnie zaprogramowane wysylanie Afrykanskiego Islamu do Europy, by samemu wyzbyc sie... i miec Ich jak najmniej w Polnocnej czesci Afryki ! Reasumujac: myslenie ma przyszlosc a szczegolnie "dalekowzroczne" myslenie ! !
2015-09-09 09:31:46
Sprytna "rezyserka" zdjec...???
Ktos nad tym "sprytnie pomyslal"... by jednoczesnie zrobic na tym zdjeciu duze pieniadze ! W ostatnich dniach znalaziono zwloki 8 dzieci wyrzuconych przez fale morskie i jakos Nikt nie opublikowal tego / tych zdjec w gazetach Europy i Swiata ??
2015-09-08 21:54:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi