czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Francuzi udaremnili zamach

Francuzi udaremnili zamach

Francuzi udaremnili zamach
Data publikacji: 2016-03-25 14:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1211 125899

Francuskie siły bezpieczeństwa udaremniły zamach terrorystyczny na ostatnim etapie jego przygotowań - oświadczył w czwartek późnym wieczorem w Paryżu minister spraw wewnętrznych Francji Bernard Cazeneuve.

Minister powiedział, że w czwartek rano aresztowano na przedmieściach Paryża mężczyznę, obywatela Francji, podejrzanego o przygotowywanie ataku i przynależność do siatki terrorystycznej, planującej uderzenie we Francji.

- Aresztowany odgrywał kluczową rolę w tych planach - podkreślił szef francuskiego MSW. Dodał, że zatrzymanie mężczyzny poprzedziło wielotygodniowe śledztwo. Według policji mężczyzna był powiązany z dżihadystami.

Bernard Cazeneuve poinformował, że w Argenteuil, na północnych przedmieściach Paryża, jednostki specjalne prowadzą operację antyterrorystyczną. Źródła policyjne, na które powołuje się agencja AFP, podały, że operacja ma związek z wcześniejszym aresztowaniem. W mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny znaleziono niewielką ilość materiałów wybuchowych.

Agencja AP poinformowała, że policja ewakuowała mieszkańców bloku i odcięła kordonem cały obszar wokół niego. Saperzy przeszukują także okolicę budynku, m.in. parking.

Do aresztowania na przedmieściach Paryża doszło dwa dni po zamachach w Brukseli, w których zginęło co najmniej 31 osób a blisko 300 zostało rannych. W listopadzie w zamachach w stolicy Francji życie straciło 130 osób. Do ataków w Brukseli i Paryżu przyznało się Państwo Islamskie. (pap)

Fot. PAP/EPA

Komentarze

B...B...
Tak Francuzi jak i Europa Zachodnia "przespali sytuacje" i teraz to moga juz sobie udaremniac...! Jak te Zachodnio-Europejskie "Multi kulti" co roku sie jeszcze teraz dodatkowo rozmnozy... to dopiero na calego zacznie sie A.... A.... !!
2016-03-29 11:09:23
Wspolodpowiedzialnosc Wladz,
Trzeba bylo juz dawno brac sie krotko za tych IS-lamistow, a nie czekac az dojdzie do tych tragedi i masssa niewinnych ludzi straci swoje drogocenne zycie !!
2016-03-26 01:27:01
O jej !! O jej !! To czysty rasizm !!!
.
2016-03-25 17:23:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny