poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Europosłowie PiS opuścili debatę

Europosłowie PiS opuścili debatę

Europosłowie PiS opuścili debatę
Data publikacji: 2017-11-15 12:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-20 10:40
Wywietleń: 519 301153

Europosłowie PiS, którzy w środę (15 listopada) opuścili debatę ws. Polski w sali plenarnej PE, podkreślali na konferencji, że projekt rezolucji dotyczącej praworządności w Polsce jest pełen kłamstw. Skrytykowali też europosła PO Janusza Lewandowskiego za wypowiedź podczas debaty.

Europoseł Tomasz Poręba (PiS) oświadczył na konferencji prasowej w Strasburgu, że projekt rezolucji PE w sprawie Polski jest pełen kłamstw, półprawd i manipulacji. Podkreślił, że została złożona do niego poprawka PO mówiąca, iż "w Warszawie odbył się marsz faszystów".

Skandaliczne kłamstwo

– To jest obraźliwe, to jest skandaliczne wobec tysięcy Polaków, którzy wyszli na ulice, żeby demonstrować przywiązanie do własnej ojczyzny. To jest skandal i to jest kłamstwo. To jest poprawka Platformy Obywatelskiej – powiedział Poręba na konferencji zorganizowanej już po tym, jak eurodeputowani PiS opuścili salę plenarną. Jak dodał, projekt rezolucji zawiera fragment mówiący, że liderzy partii opozycyjnych w Polsce są objęci nadzorem policyjnym.

– To też kłamstwo i obrzydliwa manipulacja – zaznaczył. Jak podkreślił, kolejny zapis rezolucji mówi, że w Polsce są łamane prawa kobiet i jego zdaniem to też jest manipulacja. Są ponadto zapisy, że „władza sądownicza jest w Polsce zagrożona, w sytuacji gdy wszyscy wiemy, że cała procedura legislacyjna dopiero się rozpoczyna” – powiedział.

– To jest kompletnie nieprawdziwe – powiedział.

Uderzenie w polski rząd

– Zarówno PO, jak i (jej) kolegom z EPL (Europejskiej Partii Ludowej) i innych grup absolutnie nie chodzi o troskę o Polskę, nie chodzi o stan polskiej demokracji, nie chodzi o to, czy w Polsce ma być czy nie ma być praworządności, tylko chodzi o to, żeby wspierać opozycję, żeby dać kroplówkę opozycji, żeby wspierać PO. Jesteśmy świadkami skandalicznego ingerowania w polskie sprawy, jesteśmy świadkami ze strony PE, ale również KE, absolutnie jasnej, widocznej próby zdestabilizowania sytuacji w Polsce, uderzenia w polski rząd, który ma zupełnie inną wizję rozwoju UE niż tak zwane brukselskie elity – powiedział.

Europoseł Ryszard Legutko (PiS) powiedział na konferencji w Strasburgu, że poświęcona Polsce debata w PE to kolejny "orwellowski seans nienawiści".

– Zupełnie skandaliczne było wystąpienie kolegi Lewandowskiego. Tak jak powiedziałem, już chyba niżej upaść nie można. Zaczął od tego nieszczęsnego aktu samospalenia (Piotra Szczęsnego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 19 października – PAP). Mogliśmy przypomnieć naszym kolegom z innych krajów, ale nie było czasu, że za czasów, gdy premierem był Donald Tusk, były dwa takie akty samospalenia, ale nie robiliśmy z tego groteski. Tonący brzytwy się chwyta – mówił Legutko po opuszczeniu sali plenarnej przez posłów PiS. Eurodeputowany zaznaczył, że przedstawianie incydentów z sobotniego Marszu Niepodległości w Warszawie w poprawce do projektu rezolucji jako "wielkiego marszu faszystów, czy nawet nazistów, (...) ilustruje systemowe kłamstwo, z którym mamy do czynienia od pewnego czasu w zachodnich mediach".

Totalna "targowica"

Jadwiga Wiśniewska (PiS) powiedziała, że PE, podobnie jak inne instytucje europejskie, zdominowany jest przez środowiska lewicowo-liberalne.

– Tym środowiskom zdecydowanie nie podoba się konserwatywny rząd w Warszawie. Usłużna totalna "targowica" (…) realizuje swoją misję dziejową poprzez budowanie fałszywego obrazu o Polsce w Parlamencie Europejskim – powiedziała. Dodała, że „poziom manipulacji i kłamstw, który zaprezentował europoseł Lewandowski, przekroczył wszelkie granice”.

Europoseł Zdzisław Krasnodębski przypomniał, że we wtorek w PE odbyła się debata o praworządności na Malcie w związku m.in. z praniem pieniędzy w tym kraju i dokonanym tam zabójstwem dziennikarki śledczej.

– Padały na tej sali słowa, (…) że sytuacja na Malcie jest lepsza niż sytuacja w Polsce. To jest miara absurdu – ocenił.

(pap)

Fot. EPA/PATRICK SEEGER

 

Komentarze

PO-zoo-stali
dialog dwóch głupków: k i tchórzliwego anonima -typowej wrednej trollowskiej szui.
2017-11-16 19:58:57
@@k
Gdybyś przeczytał parę ambitniejszych pozycji w szkole np. średniej , to może bys zrozumiał ?
2017-11-16 17:33:06
Jarun
Europosłowie PiS-u to tchórze, z podkulonymi ogonami dali susa z sali. Zamiast sprać dziada po mordzie -to zwiali aż się kurzyło.
2017-11-16 10:16:26
Pytanie do PO-nizszych ....
A PO blokadzie Sejmu w grudniu 2016 roku...??? A o co wam i tym razem chodzi...? Przeciez PiS wyszedl tylko na korytarz - by sie dalej Naradzic !!
2017-11-16 00:01:42
Przy Brukselsko-Lewackim... PO-parciu
A czego innego mozna sie PO i Unijnym Lewactwie s-PO-dziewac ?? Klamali i falszowali przez byle 70 lat 1945-2015, to i dalej beda tak PO-stepowac... majac juz w tym "Duza Wprawe" !!
2017-11-15 23:45:35
@k
Jesteś obcokrajowcem? Trudno zrozumieć, co chciałeś powiedzieć. Przysiądź trochę nad książką.
2017-11-15 21:47:59
k
odpady polskiej demokracji , negujące wybór NARODU / zwanego przez nie -"faszystami " / wspólnie z wrogami Polski głosują sobie jak chcą za pieniądze m.in . NASZE ! Dzięki ! To zostanie utrwalone !
2017-11-15 17:53:14
rewd
Panie Legutko, odczep się wreszcie od Polski i Polaków i wracaj do swoich mocodawców z Moskwy
2017-11-15 17:20:13
ToJa
A jest nadzieja, że już nigdy tam nie wrócą?
2017-11-15 15:52:02
janek
wolałbym żeby opuścili Polskę na zawsze, a nie tylko salę plenarną.
2017-11-15 15:09:46
ciekaff
Jak widać dla Lewandowskiego z PO ( bo nawet nie Pana... , choć być może się za takiego uważa)Ja , moje dwoje dzieci (21 i 10 lat) oraz żona jesteśmy faszystami. Zapamiętam to sobie JA i moja Rodzina na wieki. Precz z PO oraz każdym który pluje na własny Naród !!! Sprawy wewnętrzne załatwia się pomiędzy domownikami a nie wciąga się we własne brudy Sąsiadów tylko po to aby je wyprać na oczach wszystkich. Żenada !! * Do ewentualnych pieniaczy - PIS tez nie jest moją bajką...
2017-11-15 14:07:58
;-)
Brak udziału powinien równać się z brakiem wynagrodzenia ,pozatym jak ktos kto jest antyeuropejski może zasiadać w tym parlamencie i brac za to 40 tys miesiecznie? np "krul" kuców, chore.
2017-11-15 13:37:11
prosta reakcja
Zabrać uposażenie europosłom, którzy opuścili obrady Parlamentu.
2017-11-15 13:28:40
Wstyd, targowica!
Osobę, która urodziła się w Polsce, ma jej paszport, a pluje na nią, to powinno się przegonić nago witkami, bo brak słów na takie zachowanie. Każdy zdrajca Polski powinien być pozbawiony obywatelstwa polskiego.
2017-11-15 13:14:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi