środa, 18 października 2017.
Strona główna > Świat > Dżihadyści dokonali egzekucji

Dżihadyści dokonali egzekucji

Dżihadyści dokonali egzekucji
Data publikacji: 2015-08-13 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 1089 11767

Dżihadyści z Państwa Islamskiego ogłosili, że porwany przez nich w Egipcie chorwacki inżynier został stracony przez ścięcie głowy i opublikowali na Twitterze zdjęcie ciała zabitego.

Zdjęcie zawierało podpis mówiący o "zabiciu chorwackiego zakładnika z powodu udziału jego kraju w wojnie przeciwko Państwu Islamskiemu (IS)" - podaje Reuters. Agencje zachodnie zastrzegają, że nie potwierdzono na razie autentyczności zdjęcia. Informacja o zabiciu zakładnika jest sprawdzana.

31-letni obywatel Chorwacji, Tomislav Salopek, został porwany 22 lipca w drodze do pracy. Pracował w Kairze dla francuskiego przedsiębiorstwa Compagne Generale de Geophisique (CGG). Miał dwoje dzieci.

W zeszłym tygodniu dżihadyści opublikowali nagranie wideo z zakładnikiem. Na nagraniu mówił on, że zostanie zabity, jeśli władze Egiptu w ciągu 48 godzin nie spełnią żądań porywaczy, czyli nie uwolnią "trzymanych w więzieniu muzułmanek". W oświadczeniu czytanym z kartki zakładnik powiedział, że porwała go grupa Wilajat Sinai - jest to arabska nazwa ugrupowania Prowincja Synaj, które uznaje zwierzchność IS.

O uwolnienie inżyniera zabiegała ostatnio w Kairze szefowa MSZ Chorwacji Vesna Pusić. W miniony piątek spotkała się ona z szefem dyplomacji Egiptu Samehem Szukrim. Władze egipskie zapewniały, że podejmują intensywne starania w celu ustalenia miejsca pobytu porwanego. (pap)

Komentarze

Jak dlugo jeszcze...??
Kolejna CIEMNOTA byc moze ponownie "wziela gore" ? A My mamy sobie "cos PO-dobnego" w ilosci 2000 osob sprowadzic do Polski ! !
2015-08-13 22:01:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi