sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Dżihadyści dokonali egzekucji

Dżihadyści dokonali egzekucji

Dżihadyści dokonali egzekucji
Data publikacji: 2015-08-13 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 1135 11767

Dżihadyści z Państwa Islamskiego ogłosili, że porwany przez nich w Egipcie chorwacki inżynier został stracony przez ścięcie głowy i opublikowali na Twitterze zdjęcie ciała zabitego.

Zdjęcie zawierało podpis mówiący o "zabiciu chorwackiego zakładnika z powodu udziału jego kraju w wojnie przeciwko Państwu Islamskiemu (IS)" - podaje Reuters. Agencje zachodnie zastrzegają, że nie potwierdzono na razie autentyczności zdjęcia. Informacja o zabiciu zakładnika jest sprawdzana.

31-letni obywatel Chorwacji, Tomislav Salopek, został porwany 22 lipca w drodze do pracy. Pracował w Kairze dla francuskiego przedsiębiorstwa Compagne Generale de Geophisique (CGG). Miał dwoje dzieci.

W zeszłym tygodniu dżihadyści opublikowali nagranie wideo z zakładnikiem. Na nagraniu mówił on, że zostanie zabity, jeśli władze Egiptu w ciągu 48 godzin nie spełnią żądań porywaczy, czyli nie uwolnią "trzymanych w więzieniu muzułmanek". W oświadczeniu czytanym z kartki zakładnik powiedział, że porwała go grupa Wilajat Sinai - jest to arabska nazwa ugrupowania Prowincja Synaj, które uznaje zwierzchność IS.

O uwolnienie inżyniera zabiegała ostatnio w Kairze szefowa MSZ Chorwacji Vesna Pusić. W miniony piątek spotkała się ona z szefem dyplomacji Egiptu Samehem Szukrim. Władze egipskie zapewniały, że podejmują intensywne starania w celu ustalenia miejsca pobytu porwanego. (pap)

Komentarze

Jak dlugo jeszcze...??
Kolejna CIEMNOTA byc moze ponownie "wziela gore" ? A My mamy sobie "cos PO-dobnego" w ilosci 2000 osob sprowadzic do Polski ! !
2015-08-13 22:01:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską