wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Dożywocie dla zabójcy dwóch chłopców

Dożywocie dla zabójcy dwóch chłopców

Dożywocie dla zabójcy dwóch chłopców
Data publikacji: 2016-07-26 23:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:49
Wywietleń: 1873 145951

Sąd w Poczdamie skazał we wtorek (26 lipca) na dożywocie 33-letniego Niemca za porwanie, wykorzystanie seksualne i zamordowanie dwóch małych chłopców. Z wyroku wynika, że skazany dopuścił się szczególnie ciężkiej zbrodni, co oznacza, że nie będzie brane pod uwagę wypuszczenie go na wolność po 15 latach.

Jednego z chłopców - czteroletniego Mohameda z Bośni - Silvio S. porwał w październiku 2015 roku z berlińskiego ośrodka rejestracji uchodźców. Drugiego - Eliasa - porwał w Poczdamie w lipcu zeszłego roku. Obu chłopców sprawca wykorzystał seksualnie, po czym ich zabił, chcąc zatrzeć ślady.

W śledztwie Silvio S. przyznał się do uprowadzenia, wykorzystania seksualnego i zabicia Mohameda oraz do zabicia Eliasa, chociaż w tym przypadku nie ujawnił bliższych okoliczności zbrodni. Na procesie odmówił składania wyjaśnień. Dopiero pod koniec postępowania sądowego zwrócił się z krótkim oświadczeniem do rodzin swoich ofiar, zapewniając, że jest mu "nieopisanie przykro" i że sam sobie nie może wybaczyć tego, co zrobił.

Silvio S. został aresztowany, kiedy jego matka rozpoznała syna na nagraniu z kamery monitoringu, kiedy uprowadzał Mohameda i zgłosiła to na policji. Zwłoki chłopca policja znalazła w bagażniku samochodu sprawcy. (pap)

 

Na zdjęciu: Silvio S. w sądzie

Fot. EPA/BERND SETTNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi