czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Dobrze opłacani rekruterzy

Dobrze opłacani rekruterzy

Dobrze opłacani rekruterzy
Data publikacji: 2015-10-21 14:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 986 30019

Państwo Islamskie płaci do 10 tys. dolarów rekruterom, którzy dostarczają im ochotników chętnych do wyjazdu do Syrii - podali eksperci ONZ, którzy przyjechali prowadzić dochodzenie w tej sprawie w Belgii.

Radykalizacja ochotnika szybciej następuje w przypadku bezpośredniego kontaktu z rekruterem. Średni wiek ochotników wynosi "23 albo mniej lat". Coraz częściej są to kobiety. Motywacje bywają różne: od przekonań religijnych, przez pobudki humanitarne, po żądzę przygód. Mecenas Elżbieta Karska z grupy roboczej ONZ ds. najemników potwierdziła, że rekruterzy działają zarówno w mediach społecznościowych, jak i w kręgach rodziny czy znajomych. Pośrednicy są wynagradzani w zależności od "jakości" swoich rekrutów.

- Byliśmy informowani o przypadkach płacenia rekruterom od 2-3 do 10 tys. dolarów. To zależy od umiejętności zwerbowanej osoby. Jeśli ktoś ma wyższe wykształcenie, jak np. informatyk albo lekarz, to wtedy zapłata jest większa - powiedziała. (pap)

 

Fot. EPA/LYNN BO BO 

Komentarze

Roznego rodzaju "Nie...ba",
A te IS-lamskie "owieczki i baranki" ktore maja tylko Szkole Podstawowa daja sie rekrutowac za darmo, by po usmierceniu stac sie IS-lamskimi meczennikami i pojsc prosto... do "IS-lamskiego Nieba" ??
2015-10-22 23:13:15

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny