wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Do 90 wzrosła liczba ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku

Do 90 wzrosła liczba ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku

Do 90 wzrosła liczba ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku
Data publikacji: 2017-09-10 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-11 09:15
Wywietleń: 784 291622

Do 90 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które w czwartek w nocy czasu lokalnego nawiedziło południowy Meksyk. Służby ratunkowe w stanie Oaxaca podały, że tylko tam zginęło 71 osób.

- Tylko w stanie Oaxaca mamy 71 ofiar śmiertelnych - poinformował w sobotę wieczorem czasu lokalnego (9 września) rzecznik służb obrony cywilnej kraju.

Co najmniej 15 osób zginęło w sąsiednim stanie Chiapas - wynika z danych lokalnych władz. Kolejne cztery osoby zginęły w stanie Tabasco. Ponad 200 osób odniosło rany w tym największym od kilkudziesięciu lat trzęsieniu ziemi.

Jak podają agencje, ludzie w stanach dotkniętych skutkami kataklizmu są na skraju wyczerpania, ale wciąż jeszcze nie mogą wrócić do swych domostw w obawie przed wstrząsami wtórnymi. Chodzi o regiony bardzo ubogie w skali Meksyku - pisze AFP.

* * *

Epicentrum potężnego trzęsienia o magnitudzie 8,1 znajdowało się w odległości 123 km na południowy zachód od miasta Pijijiapan w stanie Chiapas, na głębokości 33 km - wynika z danych amerykańskich służb geologicznych (USGS). Meksykańskie źródła rządowe podawały, że wstrząsy miały magnitudę 8,4.

(pap)

Na zdjęciu: Hotel przewrócony w wyniku trzęsienia ziemi

Fot. EPA/Angel Hernandez 

Komentarze

Tajemnica Fatimska
Ruchy dna Oceanu Atlantyckiego spowodują wyłonienie się nowego lądu. Trzęsienia ziemi i lądów pod wodą spowodu­ją największe zniszczenie brzegów Europy oraz obu Ameryk (mniej w Ameryce Południowej) i Afryki. Najbardziej jednak ucierpi Europa, USA oraz wiele wysp na Morzu Karaibskim. Te ostatnie zdarzenia wystąpią w ciągu kilku godzin. Potem ziemia uspokoi się. Uszkodzone zostaną prawie wszystkie miasta przybrzeżne i duży pas lądu. Zniszczeniu ulegnie Ho­landia oraz w mniejszym stopniu Belgia. Niemcy zostaną za­lane morzem, które wtargnie w dolinę Renu.
2017-09-11 08:35:46
Lub inaczej...
A moze Matka Ziemia wiedzac i widzac, ile to Broni Jadrowej... jest juz Zmagazynowane na Calej Kuli Ziemskiej, trzesie sie juz... "mniej czy wiecej" ZE STRACHU !!!
2017-09-10 23:59:13
A co na to Experci... ?
A moze po tym po-dziemnym Wybuchu Jadrowym w Korei Polnocnej, masssy ziemskie sie az tak po-przesuwaly... ze dalszy "Efekt" nastapil az w Meksyku !!
2017-09-10 22:20:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi