czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Czwartkowe rozmowy z Komisją Wenecką

Czwartkowe rozmowy z Komisją Wenecką

Czwartkowe rozmowy z Komisją Wenecką
Data publikacji: 2016-03-10 18:50
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 1128 123082

Komisja Wenecka, organ doradczy Rady Europy, rozpoczęła w czwartek w Wenecji prace nad opinią na temat polskiej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Polska delegacja rozpoczęła rozmowy z członkami Komisji oraz sprawozdawcami.

Członkowie polskiej delegacji, wśród których jest wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, rozpoczęli w czwartek po południu rozmowy wstępne.

- Czwartkowe rozmowy mają charakter wstępny i służą wyjaśnieniu różnych kwestii i znalezieniu odpowiedzi na pytania obu stron - wyjaśnił w rozmowie z PAP przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio.

Spotkania stanowią przygotowanie do piątkowego posiedzenia plenarnego KW, która w kilkudziesięcioosobowym składzie przeprowadzi dyskusje i przyjmie opinię na temat nowelizacji ustawy z grudnia zeszłego roku.

Na kilkanaście dni przed obradami projekt opinii, zawierający wiele krytycznych uwag na temat nowelizacji ustawy, został wysłany do polskiego MSZ oraz do członków Komisji Weneckiej i 60 krajów, które oni reprezentują. Członkowie KW otrzymali go po to, by móc się z nim wcześniej zapoznać i przygotować się do posiedzenia. Polski rząd przygotował zaś odpowiedź do projektu opinii.

Komisja Wenecka zbierze się na 106. posiedzeniu plenarnym w piątek rano w średniowiecznym kompleksie architektonicznym Scuola Grande di San Giovanni Evangelista.

Wśród około 80 uczestników sesji będzie dwoje zasiadających w KW delegatów z Polski: była premier Hanna Suchocka, jako pierwsza wiceprzewodnicząca, oraz wykładowca z Uniwersytetu Gdańskiego Krzysztof Drzewicki.

Posiedzeniu przewodniczyć będzie szef KW profesor Gianni Buquicchio, wcześniej urzędnik organów Rady Europy.(pap)

Na zdj. : Przewodniczący Komisji Weneckiej Gianni Buquicchio w drodze do Scuola Grande di San Giovanni Evangelista, w której w piątek, 11 marca o 9 rano rozpoczną się dwudniowe obrady Komisji Weneckiej.

Fot  PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

Moim zdaniem...
Moim zdaniem w tej sprawie... tak przy rozpatrywaniu sprawy jak i PO-dejmowaniu Decyzji przez Komisje Wenecka... PO-winno wylaczyc sie tych 2-ch Polskich Przedstawicieli nominowanych do KW w czasach Rzadow PO-stkomunistow !!
2016-03-11 11:48:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny