wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Cytrusy prosto do Rosji

Cytrusy prosto do Rosji

Cytrusy prosto do Rosji
Data publikacji: 2015-12-09 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:35
Wywietleń: 1102 47338

Syria wyśle 700 tysięcy ton cytrusów do Rosji, by zastąpić na tamtejszym rynku owoce z Turcji objęte przez Rosję embargiem w ramach odwetu za zestrzelenie przez tureckie lotnictwo rosyjskiego bombowca na pograniczu syryjsko-tureckim - podała AFP.

- Przygotowujemy teraz ok. 700 tys. ton cytrusów, głównie pomarańczy, żeby wysłać je na rynek rosyjski - powiedział Fares Szehabi z syryjskiej Izby Przemysłowej. Dodał, że mają one wypełnić lukę wywołaną zakazem importu tureckich produktów rolnych do Rosji. Jak dodał pierwsza dostawa została już wysłana. Nie sprecyzowano ilości wysłanych cytrusów. Według niego na rynek rosyjski mają też trafić inne syryjskie towary, jak na przykład tekstylia.

Wkrótce do Rosji uda się delegacja syryjskich przemysłowców i biznesmenów, by przeanalizować możliwości współpracy, jakie powstały na skutek sankcji nałożonych przez Rosję na Turcję. Według danych ministerstwa rolnictwa w Damaszku, produkcja cytrusów w Syrii wynosi 1,05 mln ton rocznie. Jest skoncentrowana w nadmorskich prowincjach Latakia i Tartus, kontrolowanych przez siły reżimu prezydenta Baszara el-Asada, z którym Rosja utrzymuje bliskie stosunki. (pap)

 

Komentarze

I bardzo
dobrze.
2015-12-09 21:14:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi