poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Świat > Chrzest małej księżniczki

Chrzest małej księżniczki

Chrzest małej księżniczki
Data publikacji: 0001-01-01 00:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 553 3590

Londyn. Księżniczka Charlotta Elżbieta Diana, drugie dziecko księcia Williama i księżnej Kate, została ochrzczona w kościele sąsiadującym z wiejską rezydencją królowej, Sandringham House w hrabstwie Norfolk. Tam królowa wraz z małżonkiem spędzają święta Bożego Narodzenia. W tym samym miejscu ochrzczona została również babcia księżniczki, tragicznie zmarła księżna Diana.

Chrzest był pierwszym publicznym wystąpieniem całej czteroosobowej rodziny książęcej. Księżniczka Charlotta ochrzczona została w tej samej szacie co jej starszy brat. Jest to replika szaty chrzcielnej rodziny królewskiej stosowanej od 1841 r. Oryginał został zamówiony przez królową Wiktorię na chrzest jej pierwszej córki. Ciekawostką jest również fakt, że zgodnie z tradycją towarzyszącą królewskim chrzcinom, woda wykorzystana do udzielenia sakramentu przywieziona została specjalnie z rzeki Jordan, gdzie ochrzczony został Jezus Chrystus. Po uroczystości w pałacu odbyło się przyjęcie.

Sporym zaskoczeniem był dobór rodziców chrzestnych spoza rodziny królewskiej. William i Kate zdecydowali się na pięć osób: siostrzenica księżnej Diany Laura Fellowes, kuzyn księżnej Kate Adam Middleton, jej przyjaciółka Sophie Carter oraz dwóch przyjaciół księcia Williama jeszcze z czasów szkolnych – James Meade oraz Thomas van Straubenzee. (pap)

Na zdjęciach: Rodzinny spacer z pałacu do kościoła to gest wobec licznie zgromadzonych wokół posiadłości Brytyjczyków. Fot. EPA/MATT DUNHAM

Charlotta nie pojawiała się publicznie od narodzin. Fot. EPA/CHRIS JACKSON

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi