środa, 18 października 2017.
Strona główna > Świat > Chiny zainwestują w Europie

Chiny zainwestują w Europie

Chiny zainwestują w Europie
Data publikacji: 2015-09-29 12:08
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:36
Wywietleń: 226 24602

Chiny jako pierwszy kraj spoza Unii Europejskiej zapowiedziały udział w Europejskim Funduszu Inwestycji Strategicznych, który powstał z inicjatywy szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera, aby pobudzić inwestycje w UE.

Chiński wicepremier Ma Kai złożył taką deklarację w trakcie spotkania z wiceprzewodniczącym KE Jyrkim Katainenem w Pekinie.

- To właściwy moment na zainwestowanie w Europie - oświadczył Katainen. Nie podano jednak, ile wyniesie chiński wkład do EFSI.

Chiny to pierwszy kraj spoza UE, który zapowiedział udział w planie inwestycyjnym Junckera. Plan ten ma pomóc ożywić wzrost i zatrudnienie w UE, a Europejski Fundusz Inwestycji Strategicznych jest jego fundamentem. KE zakłada, że w ciągu trzech lat na inwestycje zostanie wygenerowanych 315 mld euro. Aby przyciągnąć prywatnych inwestorów EFSI będzie miał do dyspozycji 21 mld euro w formie gwarancji z unijnego budżetu i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Kilka państw UE, w tym Polska, zapowiedziało udział w EFSI za pośrednictwem swoich banków rozwojowych. (pap)

 

Fot. Marek Klasa

Komentarze

Czyli "Biznes sie kreci"...,
Hmm..., Pan Juncker juz wczesniej tez "zainwestowal" w masowej inwazji Afrykanskiego IS-lamu do Europy... w tym rowniez do Polski ! Ciekawe wiec, jaki procent ( % ) bedzie Gosciu chcial na swoje Konto czy Konta... za te Afrykanska i ta Chinska Inwestycje ??
2015-09-29 23:22:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi