czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Chcą wyższych odszkodowań

Chcą wyższych odszkodowań

Data publikacji: 2015-07-20 16:04
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 441 4703

Berlin. Rodziny ofiar katastrofy samolotu linii Germanwings, który w marcu rozbił się w Alpach ze 150 osobami na pokładzie, domagają się odszkodowań w wysokości po 200 tys. euro za każdego zabitego. Przewoźnik zaproponował po 25 tys. euro - podał "Bild am Sonntag".

Tanie linie lotnicze Germanwings należą do koncernu Lufthansa. Airbus rozbił się na południu Francji na trasie między Barceloną a Duesseldorfem. Śledztwo wykazało, że to drugi pilot - cierpiący na depresję 27-letni Andreas Lubitz, który został sam w kokpicie - celowo doprowadził do rozbicia maszyny.

- Rodziny ofiar odrzuciły propozycję Lufthansy - powiedział "Bildowi" adwokat 35 rodzin, Elmar Giemulla. W piśmie do przewoźnika adwokat zwraca uwagę na "trwający przez wiele minut strach przed śmiercią" będący udziałem ofiar katastrofy. Problem adekwatnego odszkodowania jest trudny, ale kwota 25 tys. euro nie jest z pewnością właściwą odpowiedzią na ten problem. Za brak wrażliwości ze strony linii lotniczych uznał stanowisko, że rodzeństwo i dziadkowie ofiar mogą dostać odszkodowanie tylko po przedstawieniu zaświadczenia, że rzeczywiście cierpią. (pap)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny