niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Świat > Cena walki z terroryzmem

Cena walki z terroryzmem [FILM]

Cena walki z terroryzmem
Data publikacji: 2016-06-09 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:48
Wywietleń: 964 138456

Europejczycy nie pogodzili się z kosztami, jakie niesie ze sobą walka z terroryzmem - mówi amerykański politolog George Friedman. Według niego "nie wyeliminuje się terroryzmu, tak długo, jak będzie istniał radykalny islam, ale można problem zmniejszyć, za określoną cenę".

Friedman podkreśla, że o Amerykanach mówiło się, że są przewrażliwieni na punkcie terroryzmu.

- On istnieje, musimy z nim żyć. Musimy być bardzo agresywni na naszych granicach, musimy też być bardzo wścibscy, jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne i w podobnych sprawach - przekonuje Friedman, założyciel Geopolitical Futures, a wcześniej think-tanku Stratfor. - Można walczyć z terroryzmem, ale problem polega na wyłapywaniu terrorystów. Aby znajdywać terrorystów, trzeba podsłuchiwać rozmowy telefoniczne i robić temu podobne rzeczy. Amerykanie i Europejczycy nie chcą takiego wścibstwa w swoim życiu. Ale tak się musi dziać. Problem z Europejczykami jest taki, że jeszcze nie pogodzili się z kosztami i to jest poważny problem.

Podkreśla, że ponieważ terroryści komunikują się ze sobą, to słuchając tych rozmów, zwiększa się szansę na ich odnalezienie.

- Nie wyeliminuje się terroryzmu, tak długo, jak będzie istniał radykalny islam. A będzie istniał długo. Ale można problem zmniejszyć, za określoną cenę - dodał amerykański ekspert.

Friedman był też pytany, czy jego zdaniem w Polsce możliwe są takie ataki terrorystyczne, jak w Paryżu czy Brukseli.

- Na pierwszy rzut oka - nie. Ponieważ jeśli chcesz zginąć, chcesz zginąć w Paryżu, w Brukseli, w miejscu, które jest widoczne. Ale nigdy nie wiadomo. Nie wiadomo, czy (terroryści) pozostaną przy atakach na małą skalę czy przy atakach takich jak w Stanach we wrześniu 2011. Z drugiej strony Polska - jest krajem religijnym i z tego powodu mogą uderzyć. Sama nieprzewidywalność jest ich siłą. Nigdy nie skierują się tam, gdzie się ich spodziewa - dodał. (pap)

 

Film: PAP

Komentarze

Nikt ważny
Mam rozwiązanie problemu. Może nie do końca będzie to idealne rozwiązanie, bo tego w 100% się nie zrobi, ale sporo można załatwić. Po pierwsze wsadzić do pierdla wszystkich ludzi odpowiedzialnych za zaproszenie nielegalnych imigrantów do Europy - nieważne jak wysoko postawieni, ale to oni są w 100% winni temu stanu rzeczy. Po drugie, wsadzić do pierdla wszystkich, którzy mieli chronić granic państw, a tego nie robili, ponieważ stali z otwartymi gębami i nic nie robili. Po trzecie, odesłać nielegalnych imigrantów, ilu się tylko da - niekoniecznie do swojego kraju ogarniętego wojną, ale do najbliższego bezpiecznego kraju, bo tylko w takim przypadku należy się status imigranta, a nie człowiekowi uciekającemu dużo dalej. A tak w ogóle to terroryzm tworzy się po to, aby mieć pretekst do pełnej inwigilacji obywateli we własnym kraju i do pozbawienia ich wszelkich swobód obywatelskich. Krótko mówiąc do zaciągnięcia im łańcuchów i do ich całkowitej kontroli.
2016-07-03 09:08:49
"BSF"
Spokojnie, Rosjanie z W. Putinen na czele beda pierwsi, ktorzy sobie w Rosji z tym PO-radza ! Gdyz Zachod jest za naiwny i ma na poczatku "za miekkie serce"... a jak sie i Bruksela w UE wreszcie "przebudzi"... to bedzie juz dla Europy za pozno ! Chyba ze zdazymy PO-zamieniac sie Kontynentami z Azja i Afryka ??
2016-06-11 23:40:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi