niedziela, 22 października 2017.
Strona główna > Świat > Ataki na uchodźców

Ataki na uchodźców

Ataki na uchodźców
Data publikacji: 2015-07-28 15:11
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 891 6033

O wprowadzenie w Niemczech zakazu demonstracji w promieniu 1 km od ośrodków dla uchodźców zaapelował szef związku zawodowego policjantów Rainer Wendt. Wyraził ten postulat w gazecie "Saarbruecker Zeitung''.


- Ludzie, którzy uciekają przed prześladowaniami, mają prawo nie oglądać twarzy tych, którzy rzucają kamieniami - powiedział Wendt. Jego wypowiedź padła po serii gwałtownych demonstracji niechęci wobec uchodźców w Niemczech.

Podczas jednego z ostatnich incydentów w niedzielę wandale wybili okna w hotelu w Dreźnie, który w tym tygodniu ma przyjąć uchodźców. W lipcu i czerwcu doszło do serii podpaleń pomieszczeń przeznaczonych dla azylantów. Przed ośrodkami organizowane są pikiety i demonstracje.

Od początku roku w Niemczech doszło do 202 ataków na ośrodki dla uchodźców, niemal tyle samo co w całym roku ubiegłym - poinformowało MSW. Ponad trzy czwarte incydentów miało podłoże skrajnie prawicowe.

***

W Niemczech oczekuje się w bieżącym roku przyjazdu rekordowej liczby 450 tys. szukających schronienia osób, podczas gdy w roku ubiegłym było ich dwukrotnie mniej. Tylko w pierwszym kwartale przybyszów takich zarejestrowano ponad 85 tys., a większość z nich pochodziła z Kosowa, Albanii, Serbii, Syrii, Iraku i Afganistanu. (pap)

 

Fot. EPA/GEORGI LICOVSKI

Komentarze

"PO-trzebna PO-moc"...
A moze wobec tego... ze PO juz "TONIE"...to ktorys z Czlonkow w Parti wpadl na PO-mysl, by wykorzystac okazje i sciagnac do Polski ok. 2 000 "Lewicowych" emigrantow z Afrykanskiej Syri i Erytrei, ktorzy na przyszlosc "wypelnia luke" i zasila PO-stkomunistyczne szeregi ! A doswiadczenie z PZPR-owskiej Parti z lat 1960-ch jest.... gdzie przyjeto wowczas do Polski...setki, a moze i tysiace Komunistycznych Grekow, PO tamtejszym PO-litycznym "Przewrocie" ! !
2015-07-29 22:35:16
Propozycja...
A nie lepiej zrobic Narodowe Referendum.... i Ci co sa za przyjeciem cudzoziemcow, niech PO-przyjmuja Ich do swoich domow, czyli PO-d swoj dach i dalej utrzymuja Ich tylko ze swoich kosztow ! Czyli, "nie uszczesliwiajmy"... WSZYSTKICH NA SILE ! !
2015-07-28 22:49:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi