czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Świat > Atak hakerów na sztab Macrona

Atak hakerów na sztab Macrona

Atak hakerów na sztab Macrona
Data publikacji: 2017-05-06 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-08 12:50
Wywietleń: 104 250423

Francuska Centralna Komisja Wyborcza zajęła się w sobotę sprawą ataku hakerów na sztab wyborczy kandydata do prezydentury Emmanuela Macrona - podała agencja AP. W niedzielę we Francji odbędzie się II tura wyborów prezydenckich.

Macron zmierzy się z kandydatką ze skrajnej prawicy Marine Le Pen. Według ostatniego sondażu opublikowanego w piątek przed ciszą wyborczą wygrywa on ze swą rywalką stosunkiem głosów 63 do 37.

Sztab Macrona ogłosił w piątek wieczorem, że padł ofiarą "zmasowanego ataku" niezidentyfikowanych hakerów po tym jak do sieci przeniknęło ok. 9 gigabajtów dokumentów i danych.

"Ruch +En Marche+ (Naprzód) został dziś wieczorem celem zmasowanego i skoordynowanego ataku hakerskiego, który umożliwił przeniknięcie do mediów społecznościowych różnych wewnętrznych informacji" - głosi komunikat sztabu Macrona.

Dane te umieścił użytkownik nazywający siebie EMLEAKS na stronie internetowej typu Pastebin, która umożliwia anonimowe publikowanie jakichkolwiek tekstów.

Według komunikatu prawdziwe dokumenty zostały pomieszane z fałszywymi, aby wywołać jeszcze większe zamieszanie. Dokumenty mają dotyczyć m.in. wewnętrznych danych z przebiegu kampanii, w tym e-maili i rozliczeń finansowych.

 Sztab Macrona nie oskarżył o atak jakiegokolwiek ugrupowania politycznego, ale porównał go do ujawnienia e-maili Partii Demokratycznej przed ubiegłorocznymi wyborami prezydenckimi w USA, co osłabiło kandydatkę Demokratów do Białego Domu Hillary Clinton. O atak ten oskarżano hakerów rosyjskich.

(pap)

Fot. EPA

 

 

Komentarze

123
znow atak ruskich ,tak jak w usa ,oby tym razem we Francji ciemnylud nie popelnił tego bledu,dla Polski Macron to jedyne rozsądne wyjscie, a to co mowi w kampanii wiadomo ze nie bedzie do konca realizowane, musi kupic głosy ciemnego luda.Nie bojcie sie okłamywac glupich ludzi oni we wszystko uwierza niestety...
2017-05-07 10:05:40
Stooop,
Francja stoi "nad przepascia"... a Gosciu nawoluje by isc Naprzod...!!
2017-05-07 01:13:48
Ciekawe,
A na jaka "fuche"... zalapala sie juz ta Murzynka obok ?
2017-05-07 01:09:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny