wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Świat > Ameryka w szoku

Ameryka w szoku

Ameryka w szoku
Data publikacji: 2015-08-26 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 1260 14293

Moneta. Mężczyzna, który w środę w amerykańskim stanie Wirginia zastrzelił reporterkę i kamerzystę stacji telewizyjnej WDBJ-TV, kiedy prowadzili oni wywiad na żywo, próbował popełnić samobójstwo - poinformowała policja.

Ścigany przez policję zabójca, zidentyfikowany jako były pracownik stacji, 41-letni Vester Lee Flanagan, usiłował się zastrzelić. Nie potwierdziły się doniesienia o jego śmierci; okazało się, że przeżył, choć jest w stanie krytycznym. Przewieziono go do szpitala.

Zabici to 24-letnia Alison Parker i 27-letni Adam Ward. Podczas wywiadu na temat turystyki, prowadzonego z przez uśmiechniętą Parker z przedstawicielką lokalnej izby handlowej, nagle rozległo się co najmniej osiem strzałów. Słychać krzyk reporterki... Stacja WDBJ-TV poinformowała na swej stronie internetowej, że rozmówczyni Parker - Vicki Gardner - została ranna.

Wydarzenia te rozegrały się w centrum handlowym Bridgewater Plaza koło jeziora Smith Mountain Lake. Szef WDBJ-TV Jeffrey A. Marks nazwał zabójstwo reporterki i kamerzysty "straszliwą zbrodnią".

Prezenter WDBJ-TV Chris Hurst ujawnił na Twitterze, że kochał Parker, zamieszkali właśnie razem i zamierzali się pobrać. Z kolei rzecznik stacji Mike Morgan powiedział, że Ward był zaręczony z jedną z producentek WDBJ Melissą Ott. (pap)

Na zdjęciu: reporterka Alison Parker i kamerzysta Adam Ward. Fot. EPA/WDBJ7 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej