poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Świat > Ameryka w szoku

Ameryka w szoku

Ameryka w szoku
Data publikacji: 2015-08-26 20:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-24 08:37
Wywietleń: 1279 14293

Moneta. Mężczyzna, który w środę w amerykańskim stanie Wirginia zastrzelił reporterkę i kamerzystę stacji telewizyjnej WDBJ-TV, kiedy prowadzili oni wywiad na żywo, próbował popełnić samobójstwo - poinformowała policja.

Ścigany przez policję zabójca, zidentyfikowany jako były pracownik stacji, 41-letni Vester Lee Flanagan, usiłował się zastrzelić. Nie potwierdziły się doniesienia o jego śmierci; okazało się, że przeżył, choć jest w stanie krytycznym. Przewieziono go do szpitala.

Zabici to 24-letnia Alison Parker i 27-letni Adam Ward. Podczas wywiadu na temat turystyki, prowadzonego z przez uśmiechniętą Parker z przedstawicielką lokalnej izby handlowej, nagle rozległo się co najmniej osiem strzałów. Słychać krzyk reporterki... Stacja WDBJ-TV poinformowała na swej stronie internetowej, że rozmówczyni Parker - Vicki Gardner - została ranna.

Wydarzenia te rozegrały się w centrum handlowym Bridgewater Plaza koło jeziora Smith Mountain Lake. Szef WDBJ-TV Jeffrey A. Marks nazwał zabójstwo reporterki i kamerzysty "straszliwą zbrodnią".

Prezenter WDBJ-TV Chris Hurst ujawnił na Twitterze, że kochał Parker, zamieszkali właśnie razem i zamierzali się pobrać. Z kolei rzecznik stacji Mike Morgan powiedział, że Ward był zaręczony z jedną z producentek WDBJ Melissą Ott. (pap)

Na zdjęciu: reporterka Alison Parker i kamerzysta Adam Ward. Fot. EPA/WDBJ7 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi